1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

2011 Konya Sonsuz Şükran Köyü Festivali

Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında salih. tarafından paylaşıldı.

 1. s

  salih. Misafir

  Konya Sonsuz Şükran Köyü nerede yapılacak, Sonsuz şükran köyü festivali nedir, Sonsuz şükran köyü 2011

  Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde sanatçılar için oluşturulan Sonsuz Şükran köyünde 'Anadolu'ya Şükran Buluşmaları' Festivali düzenlendi.

  Çavuş doğumlu olan ve projenin mimarı Yönetmen Mehmet Taşdiken, Çavuş beldesi meydanında başlayan etkinlikte, projenin geçen yıldan çok farklı noktalara geldiğini söyledi.

  Sanatçıların köyde tamamlanan evlere bu yıl yerleşmeye başladığını ifade eden Taşdiken, "Evlerin içerisinde hayat başladı. Demek ki proje de hayata geçmiş oldu. Bugün 11 haneye yerleşim oldu, insanlar evlerde şu anda yaşamaya başladılar" dedi.

  Festivalin ilk gününe sinema sanatçıları Bulut Aras, Selçuk Özer, Gaffur Uzuner, Mustafa Uzunyılmaz, modacı Cemil İpekçi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ahmet Sever, Konya Kültür ve Turizm ve Müdürü Mustafa Çıpan ile sanat ve kültür dünyasından ünlü isimler katıldı.

  Festival, 17 Eylül'e kadar film gösterimleri, sempozyumlar ve atölye çalışmaları gibi farklı etkinliklerle devam edecek.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Sonsuz Şükran Köyü :) kesinlikle gitmek isterim bu festivale
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş