2011 Ağustos Koç Burcu Yorumları

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Koç Burcu-Ağustos Ayı Genel Değerlendirmesi

3 Ağustos Mars Yengeç burcu seyri ailenizi veya iç dünyanızdaki hassas meseleler üzerinde gerginlik yaratabilir. 8 Ağustos tarihine kadar iş, bu tarih sonrası aşk hayatınızla ilgili konularda acil kararlar vermeyiniz. Çünkü Merkür geri hareketi iki ayrı alanda etkili olacağından yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. İş görüşmelerinde dikkatli olunuz. 22-23 Ağustos Güneş ve Venüs gezegenlerinin Başak burcu seyri, uzun zamandır düşünüyorsanız diyete başlamak için uygun bir zaman. Temizlik konuları son derece önemli. Bakım kürleri güzelliğiniz açısından etkili olabilir. Etrafınızın düzenine özel önem verme ve yaşadığınız çevreyi koruma arzunuzun yükselişi. 27 Ağustos Merkür geri hareketinin bitişi ile kendinizi daha güçlü bir şekilde ifade etme, aşk hayatınızla ilgili meseleler üzerinde olumlu kararlar verilebilir.

Tüm burçların 8-9-11-13-21-23-24-25-26 Ağustos tarihleri arasında bilinçli hareket etmeleri, aklı başında düşünmeleri, dolduruşlara gelmemeleri, gerçeklerin ışığı altında ve geçmişin tecrübelerini göz ardı etmeden önlerindeki durumu incelemeleri gerekiyor. Geri hareketin onarım süreci olduğunu unutmayalım. Eksiklerimizi net olarak tespit edelim, bunları tamamlamaya çalışalım ve hayatın bizlere sunulmuş bir armağan olduğunu unutmayalım. Aldığımız her nefesin kıymetini bilerek hayatımızı bilinçli bir şekilde gözden geçirelim.


Ağustos Ayı Astrolojik Takvimi

3 Ağustos mars yengeç burcuna girişi 12:22
3 Ağustos Merkür Geri Hareket Başlangıcı 06:50
5 Ağustos Neptün Kova burcuna geri dönüşü 05:53
8 Ağustos Merkür aslan burcuna girişi 12:46
22 ağustos Venüs başak burcuna girişi 01:11
23 Ağustos Güneş Başak burcuna girişi 14:21
27 Ağustos Merkür düz seyrine geçişi 01:03
30 Ağustos Jüpiter Geri Hareket Başlangıcı 12:17


AŞK VE İLİŞKİLER

23 Temmuz - 23 Ağustos tarihleri arasında kısa süreli flört ve aşk evinizde seyrini sürdürecek Güneş yöneticisi olduğu Aslan burcunda son derece güçlüdür. Egonuzu yükselten bu enerji, isteklerinizi gerçekleştirme yolunda size cesaret ve güven aşılayıcıdır. Gerek tavırlarınız, gerekse ışıltınızla dikkatlerden kaçmanız mümkün değildir. Aslan burcunda ilerleyen Güneş, her yıl bu zamanlarda biz insanoğlunu kanatları altına alan güçlü bir yansımadır. Aynaya baktığınızda Güneş gibi parladığınızı kolaylıkla farkedebilirsiniz. Yaratıcı özellikleriniz ön plandadır, dolaysız, gayet içten halinizle sahnede olursunuz. Hayattan zevk almanızı sağlayan yetenekleriniz ön planda olduğundan, başka insanlara da zevk verecek şekilde hareket etmeniz mümkündür. Bu enerji aşk konusunda bencil davranışlar göstermenize de neden olabilir. Özellikle egosu güçlü olan Koçlarda bu durum daha net olarak görülebilir. Hakimiyet kurma, isteklerinizi ifade ederken diğerleri tarafından kabul edilme ve başkaları üzerinde kişisel olarak etkin olma isteğinizin altında yatan en önemli duygu, ne kadar güçlü olduğunuzu göstermek içindir. Bu son derece normaldir. Çünkü güneş bizim duygusal yanlarımızı değil, kendimize dönük bencil taraflarımızın simgesidir. Bu nedenle alttan almak zorunda olmadığınız gibi, bağımsız, spontan davranmanız gayet doğaldır. Beni kabul eden böyle etsin tarzında veya ben böyle istiyorum şeklinde bir duruşunuz olabilir.

Bu etki altında aşk için birilerinin peşinden koşmak veya birilerine aşk için eğilmek gibi bir durum kesinlikle yaşanmaz. Bilakis böyle bir istek duysanız bile, egonuz buna izin vermez. Aslında isteğiniz dikkat çekmek ve takdir edilmek, beğenilmektir. Bu istek karşılanmadığından veyahut arzu ettiğiniz gibi ilgiyi üzerinizde hissetmediğinizde belli etmeseniz de sıkılacağınız bir gerçektir. Bu tarihler arasında sıcak ve sempatik tavırların altında hep bu özlem yatmaktadır. Aşık olmaktan ziyade, aşık olunan kişi olmak, kendinizi gayet iyi hissetmenizi sağlayan bir durumdur. O dik duruşunuz, taviz vermez hallerinizin ardında, aslında beni sevin, benimle ilgilenin diyen bir çocuk vardır. Bunu hissedebilecek kadar duyarlı biriyle karşılaştığınızda gururunuz okşanır. Tam tersine egemenlik kurmaya kalkan biriyle burun buruna gelmeniz mümkündür. Oysaki size göre kral veya kraliçe olan sizsinizdir. Gördüğünüz gibi bu enerji, aşk konusunda kendinize dönük davranışların, bireysel isteklerin ön planda olmasını sağlayıcı gayet güçlü bir tarih aralığı olarak dikkat çekiyor.
 
Üst