2011 Ağustos Boğa Burcu Yorumları

Goksel

Goksel

Admin
Yönetici
Boğa Burcu Ağustos Ayı Genel Değerlendirmesi

3 Ağustos Merkür Başak burcunda geri hareketine başladığında irademiz ile zihnimiz arasında belli bir mücadele oluşur. Zihnimiz yavaşlasa da, herşeyin bir nedeni olduğu ve bu nedenleri bulmaya çalışmamız gerektiğini hissederiz. Uzun süreli projeler için çalışma devresidir. Ayrıca kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek amacıyla özellikle aşk konusunda tekrar düşünmek son derece önemlidir. Temkinlilik bu evrede yoğundur. Çünkü kişi doğru bir tespitte bulunmak ister. 8 Ağustos Aslan burcundaki Merkür geri hareketi ailevi konular ve kendinizi güçlü bir biçimde ifade edebilmenizi sağlayan iç gözlem zamanını işaret eder. 22-23 Ağustos Venüs ve Güneş Başak burcu seyri geri hareket dönemine rastlar. Eski bir aşk, eskiye ait bazı gelişmeler sizi tekrar düşündürücü olabilir. Geri hareketin bitişiyle kendinizi rahatlamış hissedersiniz.

Tüm burçların 8-9-11-13-21-23-24-25-26 Ağustos tarihleri arasında bilinçli hareket etmeleri, aklı başında düşünmeleri, dolduruşlara gelmemeleri, gerçeklerin ışığı altında ve geçmişin tecrübelerini göz ardı etmeden önlerindeki durumu incelemeleri gerekiyor. Geri hareketin onarım süreci olduğunu unutmayalım. Eksiklerimizi net olarak tespit edelim, bunları tamamlamaya çalışalım ve hayatın bizlere sunulmuş bir armağan olduğunu unutmayalım. Aldığımız her nefesin kıymetini bilerek hayatımızı bilinçli bir şekilde gözden geçirelim.Ağustos Ayı Astrolojik Takvimi

3 Ağustos mars yengeç burcuna girişi 12:22
3 Ağustos Merkür Geri Hareket Başlangıcı 06:50-Başak burcunda
5 Ağustos Neptün Kova burcuna geri dönüş 05:53
8 Ağustos Merkür aslan burcuna geri hareketle dönüşü 12:46
22 ağustos Venüs başak burcuna girişi 01:11
23 Ağustos Güneş Başak burcuna girişi 14:21
27 Ağustos Merkür düz seyrine geçişi 01:03
30 Ağustos Jüpiter Geri Hareket Başlangıcı 12:17


AŞK VE İLİŞKİLER

23 Temmuz-23 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Aslan burcu seyri sizler için her yıl, ev hayatınız, ailevi ilişkileriniz ve duygusal yaşamınızda etkili bir süreçtir. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade ettiğiniz bu dönemde, aile olma güdünüz yüksektir, değerlerinize sahip çıkma isteğiniz daha da fazla büyür ve güvenliğiniz konusunda da oldukça duyarlısınızdır. Bütün bunların yanısıra evinizin kralı ve kraliçesi olarak kendinizi gösterme ve etrafınızdaki insanlara kabul ettirebilme isteğiniz yoğundur. Düşüncelerinizde sabit görüşlülüğünüzün yansımaları iki misli artabilir ve bu konuda kimseye karşı taviz vermek niyetinde değilsinizdir. Duygusal ve fiziksel anlamda gururunuzu okşayabilen her insan ve her olay değerlidir. Size ne kadar çok sevgi, ilgi, saygı gösterilirse kendinizi o denli mutlu, huzurlu ve güven dolu hissedersiniz. Onurlu bir yaşam sürmek, güçlüklerle mücadele etmek, engellerin üstesinden gelmek isteğiniz yüksek olduğundan değerlerinize en ufak bir zarar verilmesi, umursanmaması halinde tepkisel davranmanız mümkündür. Ailenizle alakalı her konuda öne atılmak, cesur bir şekilde kendinizi ifade etmek arzusu, size etkili bir ifade gücü, canlılık kazandırabilir.

Bu dönemin sadece ev ve aile yaşamınız üzerinde duygularınız bakımından da önemi büyüktür. Kendinizi huzurlu, mutlu ve güvende hissetmek için bunca zaman verdiğiniz mücadele, sabır ve emeğin karşılığını alma ihtiyacınız yükselmeye başlar. Karşınıza çıkacak kişinin veya hayatınızda bulunan insanın size karşı sıcak, ilgili, sadık ve güvenilir davranmasını bekleyebilirsiniz. Bu enerji, iç dünyanızda da etkisini gösterebilir. Sakin ve sessiz bir insan olarak bu tarihler arasında daha cesur düşündüğünüzü, çabuk harekete geçebildiğinizi hissedebilirsiniz. Gücünüzü göstermek ve kabul ettirmekten hoşlandığınız için, planlarınızı yaparken başarınızın diğer insanlar tarafından da onaylanması, ilgi çekmesi, takdir edilmesi ve imrenilmesi için olanca çaba sarfedebilirsiniz. Ayrıca bu dönem, son bir yıl içinde yaşadıklarınızın özümsenmesi, geldiğiniz noktanın tam olarak tespit edilmesi ve iç dünyanızda yeni kararlar alınması açısın da etkili olabilir. Bu dönemde dikkat edeceğiniz en önemli husus, aşırı gururdan uzak durmanız ve inatçı davranmamanızdır. Güvencenizi sağlamak adına yapmayı düşündüklerinizi iyi bir şekilde planlarsanız bu enerji harekete geçebilmenizde sizi destekleyici olabilir.
 
Murat

Murat

Yönetici
Boğalar kendilerine dikkat etsinler merkür ve neptün arasındaki uyumsuzluktan ayakları kayabilir.
 
Üst