10 Haziran 2012 Muğla Fethiye Depremi

K

kader bu

Yeni Üye
10 Haziran 2012 Muğla Fethiye Depremi 6.1 Büyüklüğünde
10.06.2012 6.1 Fethiye Depremi


Muğla'nın Fethiye ilçesinde saat 15.44'te 6.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi Depremin merkezüssünün Ölüdeniz açıkları olduğu öğrenildi. Deprem çevre illerde de hissedildi.
 
A

arzu.

Yeni Üye
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE)'nden alınan bilgiye göre, saat 15.44'te meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki şiddetli depremin merkez üssünün, Muğla Ölüdeniz açıkları olduğu belirtildi.

Yaklaşık 1 dakika süren deprem, Akdeniz Bölgesi'nin yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremden sonra artçı bir artçı şok daha yaşandı.
 
K

Karakiz

Yeni Üye
Yaklaşık 1 dakika süren deprem, Akdeniz Bölgesi'nin yanı sıra çevre illerde de hissedildi. Depremden sonra artçı bir artçı şok daha yaşandı.

Yakşalık 20 saniye süren depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.

Muğla Sağlık Müdürü Cihan Tekin, Akdeniz'de merkez üssü Ölüdeniz açıklarında 6.1 şiddetinde meydana gelen depremle ilgili olarak, ''Bize gelen bilgilere göre hastanelere 6-7 kişi intikal etti. Bunlar da deprem esnasında korkuyla balkondan, pencereden atlayan kişiler'' dedi.

Tekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın meydana gelmesinin ardından 112 Acil Servis ve UMKE ekiplerinin Fethiye Ölüdeniz'e sevk edildiğini söyledi.

''Bize gelen bilgilere göre hastanelere 6-7 kişi intikal etti. Bunlar da deprem esnasında korkuyla pencereden atlayan kişiler'' diyen Tekin, ''Ölüdeniz başta olmak üzere bölgeden gelen ihbarlar değerlendiriyor. Yoğun bir telefon trafiği var. Henüz net bir şey söylemek mümkün değil. Ancak bize ulaşan can kaybı bilgisi yok'' diye konuştu.

Öte yandan depremin hissedildiği Muğla kent merkezinde de vatandaşların panik içinde ev ve işyerlerinden çıktıkları gözlendi. Vatandaşların sokaktaki tedirgin bekleyişi sürüyor.

5 ARTÇI DEPREM DAHA

6 şiddetinde meydana gelen depremden sonra büyüklüğü 4,3-4,9-4,7-3,6 ve 3,3 olan beş artçı sarsıntı daha oldu.
 
M

Misafir

Misafir
Ark.lar çok kötüydü insan bi an o şiddettin biraz uzun sürmenin etkisiyle tamamen ne yapıcanı bilemiyo ben süpürge yaparken yakalandım bi ses duymadım ama hisettiğimde kendimi yerde buldum ayağa zor kalktım pencereden atlamyı düşündüm 2 kat olduğu için için yapamadım evden heryerim titreyerek çıktığımı hatırlıyorum bu kdr şiddetli bi depremi daha önce hiç görmemiştim inanın şuan bile evlere giremiyoruz 200'ün üstünde artçı deprem oluyor ölüdeniz açıklarında ne yapıcamızı şaşırdık..
 
Üst