Android 8.1’den iyi haber!

Android 8.1'den iyi haber!
 • Nehir

Android’in en son sürümü Android 8.1 Oreo‘da internete bağlanan uygulamaların yaşadığı sorun, yakında yayınlanacak bir güncellemeyle onarılacak.

Android 8.1’de bulunan bir sorun, uygulamaların Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığınızı algılamasına engel olabiliyordu. Sorunu ortadan kaldıracak olan güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise bilinmese de, Ocak 2018 güvenlik güncellemesiyle birlikte gelme ihtimali var.

Android 8.1 güncellemesinden sonra çıkan sorun, sadece VPN bağlantısı etkin olduğunda yaşanıyordu. Sorun, VPN’e bağlı olduğunuzda Google Fotoğraflar gibi bazı uygulamaların Wi-Fi üzerinde olduğunuzu algılamasına engel olabiliyor, bunun sonucunda internete bağlanmasını engelleyebiliyordu. Sorunu yaşayan bazı kullanıcılar, etkilenen uygulamaların Wi-Fi bağlantısıyla mobil veri bağlantısını karıştırdığını söylüyordu. Yayınlanacak olan güncellemenin tüm bu sorunları onardığı söyleniyor.

Ancak Android 8.1 Oreo’daki bağlantı sorunları sadece VPN alanında yaşanmıyor. Birçok kullanıcı, Wi-Fi bağlantılarının yeterince kararlı olmadığını söylüyor. Bazı Android 8.1 kullanıcıları, çoklu dokunmatikle ilgili sorunlar da yaşamış ve çözüm için Android 8.0’a geri dönmek zorunda kalmıştı.

Önceki HaberGoogle Santa Tracker Geri Döndü! Sonraki HaberGoogle, Apple’dan Baş Mühendisler Çaldı!

 • İdil Açıkel
  5 gün önce

  Android 8.1’den iyi haber! ile ilgili süper bir yazı olmuş

  0
 • Melis Haksever
  1 hafta önce

  Aradığım bir konuydu teşekkürler.

  0