Yabani iğde' nin faydaları nelerdir ?

Yabani iğde’nin özellikle cilde yararları ve kilo kontrolüne yararlarıyla anılır. Yabani iğde içerisinde Omega 7 (Palmitoleik asit) bulunduran tek meyvedir. Yabani iğde içerisinde buluna Omega 7 nin özünü içerek yada cildinize süredek vücudunuza kazandırdığınızda cilt problemlerinin ve kırışıklıklarının giderildiğini bununla birlikte bağırsaklarınızın duvarlarını güçlendirerek simdirim sorunlarınızın önüne geçtiğini göreceksiniz. Bununla birlikte vücudunuz için yararı olmayan yağlarında vücut üzerinde depolanmasının önüne geçeceksiniz.

Yabani iğde Uzakdoğu’da dermatit, yara, egzema ve iltihapların bitkisel yöntemle tedavisinde asırlardır kullanılıyor.Bilimsel araştırmalarda Yabani iğde’nin yüksek miktarda doğal kimyasal içerdiğini ve bu şekildede hücre zarının korunduğunu ortaya koyuyor.

Omega 7 cilt yağ tabakasının bir bileşeni olduğundan dolayı hücre dokusu ve yaralarda iyileşmeyi hızlandıran bir asittir. Omega 7 yağı yada kapsülü nemlendirici gibi hergün cilde uygulandığında cildinizin nemini arttırır ve cildinize daha genç bir görüntü sunar..

Yabani iğde bağırsak duvarını güçlendirerek kabızlığada iyi gelen bir meyvedir. Metabolizmayı hızlandıran Yabani iğde glikozun depolanmasının önüne geçerek enerjiye döüştürüyor. Bu şekildede kilo kontrolünde gözle görülür bir kontrol sağlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selahaddin Doğru dedi ki:

    Bu güzel yazı için teşekkürler emeğinize sağlık Nehir