Neden Enerji Tasarrufu Yapmalıyız ?

Öncelikle kendimize sormamız gereken soru enerji tasarrufunun neden önemli olduğudur. Enerji tasarrufu tüm Ülkeler için büyük önem yaşıyan bir husustur. Enerji tasarrufunun ilk maddesi gereksiz olan enerji kullanımlarının bulunup ortadan kaldırılmasıdır.

Ülkemizin şu anki durumunda büyük enerji ihtiyacı vardır. Ciddi anlamda kalkınmaya başlamış olan bir ülke olarak enerji tasarrufuna büyük ölçüde ihtiyacımız var. Enerji tasarrufu sayesinde ülke kalkınması hızlanacaktır. Enerji sonu olan bir kaynaktır ve yavaş yavaş enerji kaynakları yok olacaktır.

Gereksiz enerji tüketiminin önüne geçmek bireysel bir olaydır. Evinizdeki gereksiz yanan bir lambayı söndürmeniz ve bunu devamlı yapmanız yıllık bazda bireysel olarak büyük bir tasarrufa neden olacaktır. Ülkemizin geleceğe daha kuvvetli adımlar atabilmesinde büyük bir rol oynamak sizin elinizde diyebiliriz.

Telefonlarınızın şarj aletleri bile gereksiz enerji tüketir. Gereksiz olan tüm fişleri prizlerden çıkartın. Bugün bir kişi bir lamba söndürür. Yarın 70 milyon lamba yapar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Canan Gülhan dedi ki:

    teşekkürlerrrr