Kusursuz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Kusursuz sorunsuz bir cilt kimin hayali değil ki…  Kusursuz bir cilde  kavuşmak adına çanta çanta paralar döküyoruz, kimimizde ne işe yarayacağını bilmediğimiz ev yapımı maskeleri cildimize uyguluyoruz. Oysa doğru bakım ve ilgiyle akne ve siyah nokta oluşumunu engelleyecek adımlar atmamız mümkün! 

İşte kusursuz bir cilt için yapılması gerekenler

 

Cildinizi yukarıya doğru hareketle temizlemelisiniz! 

Yüz bakımınızı uygularken parmaklarınız her zaman yukarı doğru hareketlerle işlem yapsın Uygulamayı kesinlikle dairesel hareketler yardımıyla aşağıdan yukarı doğru yapmalısınız. Bu, şekilde uygulama yaparsanız ürünler cildinize daha hızlı nüfuz edecek ve cildinizde hapsolmuş kir, bakteri ve yağlardan kurtulmanıza yardım edecektir. 

 

Makyaj uygulamasını uygun hareketlerle uygulayın! 

Makyaj yaparken, cilt bakımında yaptıklarınızın tam tersini yapmalısınız Yani yukarıdan aşağı doğru inmelisiniz. Bu işlem, makyajın gözeneklerin arasına girmesini biraz olsun engelleyecek ve cildinizin en üst katmanına oturmasını sağlayacaktır. 

 

Uyumadan önce mutlaka cildinizi temizleyin! 

İyi ve düzenli bir cilt temizliği siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunu engelleyecektir. Ama bu işlemleri yapmaya üşeniyorsanız en azından yatağınızın baş ucuna bir makyaj temizleme mendili koyarsanız yatmadan en azından cildinizi makyajdan arındırın.

 

Haftada bir kere Peeling yapın! 

Havaların ısınması ile cildiniz vücuttaki yağı dışarı verecektir. Düzenli peeling yapmak, cilt yüzeyinde birikerek gözenekleri tıkayan, akne ve siyah nokta oluşumuna yol açan ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Peeling, cildinizi yenileyecek ve daha aydınlık görünmesini sağlayacaktır.

 

Haftada bir cildinizi makyaj yapmayın! 

Haftada bir olsun cildinizi makyajdan uzak tutun cildinizin de dinlenmeye ihtiyacı var cildinize makyajsız geçireceği bir gün verin, onun da dinlenmeye ihtiyacı olduğunu sakın unutmayın. Bu sayede hassas ve akneye eğilimli olan cildiniz, makyaj malzemelerinin içinde yer alan parfümlerden, koruyuculardan, yağlardan uzak bir gün geçirecektir. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eser Ulaş dedi ki:

    Bu güzel yazı için teşekkürler emeğinize sağlık Nehir