Işkın Kansere İyi Geliyor Mu?

Işkın Kansere İyi Geliyor Mu?
Kasım 04 08:42 2015

Türkiye’de bolca bulunan anadoluda bir çok sofrada bulunan “IŞKIN” sebzesi ABD’ nin Atlanta Üniversitesinde yapılan deneyler sonucunda kanser hücrelerinin yarısını öldürdüğüne rastlandı. 2 Aşamada geçen denemeler fareler üzerinde yapıldı. Işkın sebzesinde bulunan parietin isimli kırmızı pigmentler kanserli hücrelere enjekte edildi ve yarısının yok edildiği görüldü.

iskin-kansere-iyi-geliyor-mu

Işkın üzerinde bulunan parietin isimli kırmızı pigmentler kanser ilacının habercisi olabilir. Bildiğiniz gibi ilaçların piyasaya sürülebilmesi için bile bir çok deney ve zaman gerekli. İngilizlerin ünlü gazetesi Daily Express “ışkın hayatınızı kurtarabilir” başlığıyla büyük bir haber yaptı.

iskin-kansere-iyi-geliyor-mu-2

Işkın Ülkemizde bir çok farklı isimle anılıyor. Işgın Anadolu’da ışkın, aşgın, aşkın, eşkin, eşgin, ıçgın, ıçkın, uçgun, uçkun, uşgun ve uşkun gibi isimlerle bulmanız mümkün. Hakkari ve çevresinde ise Dağ Muzu ismiyle biliniyor. Işkın hakkında yeterli bilgi ve bakım konusunda yeterli bilgiye sahip olmamamızdan dolayı bu bitkinin yok olmasıda mümkün.

 

 

 

view more articles

About Article Author

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.