Günlük yaşamımızda kullanabileceğimiz pratik bilgiler

Yumurtalarınızı haşlarken çatlamaması için 1 tutam tuz atın.
 
Çaydanlığınız çok kaynamış ve çayınızı doldururken taşıyorsa bir tutam kaynayan suyuna şeker atın.
 
Yaprak sarmanızın içini hazırlarken salça kıvamından ve yağ kıvamından emin olamadığınızda yada kolay sarmak için az koyduğunuzda, pişirmeye koyarken yarım su bardağı zeytinyağı, yarım su bardağı sıcak su ve 2 tatlı kaşığı biber salçasını iyice karıştırın ve sarmanızın üzerinde gezdirin.
 
Ütünüzün kreç tuttuğunu düşünüyorsanız, bol miktarda içme suyunu ütünüzün içine koyun ve altına kreç sökücü sprey sıkın buhar yaparak içerdeki suyun dışarı doğru çıkmasını sağlayın ve temiz nemli bir bezle silin.
 
Halınızın üzerine ne dökmüş olursanız olun asla silmeyin hemen üzerine kolonya dökün yada sprey şeklinde ise sıkın ve üzerine kuru havlu kağıt koyun hafifçe bastırın.
 
Tüm sebzelerinizi yıkarken bir süre suda bekletmenizde fayda var ve bu bekletme suyuna bir iki damla sirke damlatmanız mikrobu kıracaktır ve daha hızlı daha kolay temizlenmesini sağlayacaktır.
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Günlük yaşamımızda kullanabileceğimiz pratik bilgiler için yorumda bulun

    Günlük yaşamımızda kullanabileceğimiz pratik bilgiler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Günlük yaşamımızda kullanabileceğimiz pratik bilgiler için ilk yorumu yapabilirsin.