1. #1

  Yazar :
  nht
  nht çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  19 Mayıs Bayramı neden kutlanır

  Gençlerin Bayramı olan 19 mayıs bayramı neden kutlanır,19 mayıs bayramının kutlanma sebebi,19 mayıs bayramı niçin kutlanır gibi sorulara cevaplar.


  19 Mayıs Bayramı neden kutlanır


  Atatürk

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  19 mayıs bayramı kule yapılır, cumhuriyetin bekçileri olarak dimdik ayaktayız, bakın yıkılmıyoruz mesajı verilir.Ondan sonra eğlence düzenlenir...


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  19 Mayıs Bayramını niçin kutlarız?

  19 Mayıs 1919 günü, Türk Milleti için önemli günlerden biridir. Özgürlüğe, bağımsızlığa ilk adım o gün atılmıştır. Kurtuluş Savaşı, Atatürk'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun’a ayak basması ile başlamıştır.

  Ülkesini içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan çıkarmak isteyen, “Milletin bağımsızlığını yine milletin azmi ve kararlılığının kurtaracağına” inanan Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkışı ile bütün ülkeyi aydınlatacak bir hareketi başlatmıştır. Yani Mustafa Kemal kurtuluş meşalesini Samsun’da 19 Mayıs 1919′da yakmıştır.

  Atatürk’ün milli birlik ve dayanışmayı gerçekleştirmek için çıktığı yolculuk, küllenen umutları canlandırmış, Anadolu insanın tek yumruk olmasını sağlamıştır. Atatürk Türk Milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması için giriştiği bu savaşta, tüm gücünü, millete olan inancından ve güveninden almıştır.

  Atatürk bir konuşmasında “Ben 19 Mayıs’ta doğdum” demiştir. Ulu önder Atatürk’ün bağımsızlık ışığını yaktığı 19 Mayıs’ı doğum günü olarak kabul etmesi, 19 Mayıs’ın tarihimizdeki yerini ve önemini en iyi biçimde yansıtmaktadır. Çünkü 19 Mayıs ülkenin mutlu geleceği için atılan ilk adımdır.

  Kurtuluş savaşı, hazırlık çalışmalarından Büyük Zafer’e kadar her yönü ile çok iyi tasarlanmış, umutların ve özlemlerin çığ gibi büyüyerek coşkuya ve zafere dönüştüğü kahramanlık destanımızdır.
  Kurtuluş Savaşı başarıyla sonuçlandıktan sonra 29 Ekim 1923′te Cumhuriyet ilan edildi. Atatürk Cumhuriyeti Türk gençliğine armağan etti. Bizler de Kurtuluş Savaşımızın başlangıcı olan 19 Mayıs günü tarihini “ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇliK VE SPOR BAYRAMı” olarak kutluyor, bu kahramanlık destanını, o yollarda yaşanan büyük sıkıntıları ve çekilen çileleri unutmamaya, yeni nesillere de unutturmamaya çalışıyoruz.


 4. #4

  Yazar : Misafir

  iyi

  iyi bir anlatım


 5. #5

  Yazar : Misafir

  19 Mayıs neden gençlere armağan edildi...


 6. #6

  Yazar : Misafir

  19 Mayıs Bayramı neden kutlanıryaşaşın 19 mayıs 19 Mayıs Bayramı neden kutlanır19 Mayıs Bayramı neden kutlanır


 7. #7

  Yazar : beyza

  19 Mayıs Bayramı neden kutlanır biraz daha kısa olsaydı ... yinede teşekkürler19 Mayıs Bayramı neden kutlanır


 8. #8

  Yazar : Misafir

  19 Mayıs Bayramı neden kutlanır teşekkürler 19 Mayıs Bayramı neden kutlanır


 9. #9

  Yazar : Sinel çevrimdışı

  19 mayıs gençlik ve spor bayramımız elbetteki kutlanacak


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  19 Mayıs Bayramı neden kutlanır

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 9 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.11 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 19 Mayıs Bayramı neden kutlanır

19 mayıs neden kutlanır kısaca 19 mayıs niçin kutlanır kısaca 19 mayıs neden kutlanır 19 mayıs niçin kutlanır 19 mayıs bayramı niçin kutlanır kısaca 19 mayıs bayramı neden kutlanır 19 mayısı neden kutlarız kısa 19 mayısı niçin kutluyoruz kısa 19 mayıs bayramı neden kutlanır kısaca 19 mayıs bayramı niçin kutlanır 19 mayıs nedir neden kutlanır 19 mayıs bayramını niçin kutluyoruz kısaca 19 mayıs neden kutlanır özet 19 mayıs neden kutlanıyor 19 mayıs neden bayram olarak kutlanır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz