1. #1

  Yazar :
  kek
  kek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Siirt Hista Kaplıcaları Nerede?

  Şifa dağıtan siirt hısta kaplıcaları nerede? ,düğünyurdu hista kaplicasi ,hısta kaplıcası resimleri ,hista kaplıcası ,hısta siirt uzaklık ne kadar?

  Hista Kaplıcaları

  Siirt Hista Kaplıcaları Nerede?
  Bulunduğu yer :siirt
  Su sıcaklığı : 60°C
  Eruh ilçesine bağlı, Misifre (Düğünyurdu) Köyü’ndedir. Siirt’e 70 km. uzaklıktadır. Bir hamamı ve bir havuzu vardır. Su, kalsiyum sülfürlüdür. Türkiye’nin en değerli kükürtlü suyu sayılır. Banyo sırasında devamlı olarak kükürt bulunur.

  Siirt Hista Kaplıcaları Nerede?
  Kaplıca suyu kükürtlü sodyum, kalsiyum sülfatlı sular grubundandır. Az miktarda demir içeren kaplıca suyu tortulu olduğundan yalnızca kaynağından içilebilmektedir. Kaplıca suyu romatizmal ve kadın hastalıklarının tedavisine iyi gelmektedir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  Siirt Hesta Kaplıcası Dünyanın en iyi ve en sağlıklı termal suyuna sahip Siirt ili Eruh ilçesi, Düğünyurdu Köyü yakınında, Şırnak İli Güçlü konak ilçesine bağlı olarak hz.süleyman kaplıcası olarak bilinmekte hanımı belkız hasta düşünce asasını yere vurarak allahın izni ile asasını vurduğu yerden su çıkmıştır.Hz süleyman allahın izni ile cinlere ve kuşlara emir vererek yerden çıkan su etrafında havuz inşa etmişlerdireşi bu suyla yıkanınca bütün hastalıklardan kurtulduğu rivayeti mevcut bütün hastalıklara iyi gelen bir termal tesis,ama hijyen sıfır.

  Dicle Irmağı kenarında bulunan Hista Kaplıcasının suyu bir kaya yarığından kaynamaktadır. Buradan da 15 m. aşağıdaki bir havuza dökülmektedir. Suyun sıcaklığı 60 C.dir. Buradaki 9.00x4.5 m. ölçüsündeki havuzun içinde 2 kademe bulunmakta 4 adet yıkanma kabini üzeri tonoz bir tavanla örtülüdür.

  Kaplıca suyu kükürtlü sodyum, kalsiyum sülfatlı sular grubundandır. Az miktarda demir içeren kaplıca suyu tortulu olduğundan yalnızca kaynağından içilebilmektedir. Kaplıca suyu romatizmal kadın hastalıkları haricinde her derde şifa olan bir kaynaktır


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Siirt Hista Kaplıcaları Nerede?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Siirt Hista Kaplıcaları Nerede?

siirt kaplıcaları siirt hista kaplıcası siirt hısta kaplıcası siirt hısta kaplıcaları siirt kaplıcası siirt kaplıca siirt kaplicalari siirt hista kaplıcaları siirt hista kaplıcası iletişim sıırt kaplıca siirt kaplica siirt kaplıcalar siirtteki kaplıcalar siirt hesta hesta kaplıcası

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz