Yazar : elifim çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Pamuk Nerede Yetişir?

Pamuk Hangi Bölgede Nerede Yetişir - Pamuk Hangi Şehirde Nerede Yetiştirilir, Örnek pamuk resimleri arıyorum.

PAYLAŞ

Yazar : Murat çevrimdışı

PAMUK

Pamuk Nerede Yetişir?
    Pamuk Nerede Yetişir?
    Pamuk Nerede Yetişir?

Pamuklar genellikle alüvyal özellikli toprakları severler. Yetişmek için yüksek sıcaklığa gerek duymaktadırlar. Yetişme zamanında bolca su gerekmektedir. Hasat zamanındada kuraklık olması gerekmektedir.
    Türkiyede üretimi 1. Güneydoğu anadolu bölgesidir. En fazla Şanlıurfa ve çevresinde yetişmektedir. Gap projesiyle beraber tarımı hızla geliştirilmiştir.
    2. sırada Ege bölgesi bulunmaktadır. Ege bölgesinin kıyılarındaki çöküntü ovalarda yetiştirilmektedir.

3. sırada Akdeniz bölgesi vardır. Öncelikle adana, Adanadan sonra hatay, içel ve Antakya çevrelerinde pamuk üretimi yaygındır.

Marmara bölgesinde balıkesir, bursa ve çanakkalenin çevresindede üretim yapılmaktadır.

Doğu Anadolu bölgesinde dağlık bölgelerde yapılmaktadır. Doğu anadoluda elazığ ve ığdırın çevrelerinde yapılmaktadır.

Pamuk sadece sıcak bölgelerde yetişir. Hindistan’da, bazı Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde pamuk ekimi yapılır. Ülkemizde de yetiştirilir. Bu bitki olgunlaştığında, aldığı şekle " pamuk çiçeği " adı verilir. Taç yapraklar yerine, tohumlarını koruyan küçük pamuk toplardır . Bu ürünler toplandıktan sonra, ya temizlik alanında kullanılan bir madde, yada kumaş haline getirilir

Yazar : Misafir

Pamuk Nerede Yetişir?Pamuk Nerede Yetişir?Pamuk Nerede Yetişir?Pamuk Nerede Yetişir?:blalalalala çok basit bunlar sayenizde "100 aldım yaağğğ

Of.

Sağolun. Sayenizde ödevimden 100 aldım

bbbbb

süper ya sayenizde 100 aldım tesekkür edrimPamuk Nerede Yetişir? b

Son Düzenleyen Kayıtsız Kullanıcılar; 09-03-2014 at 12:43 Sebep: bbbb

hayır yanlış bir kere en çok akdenizde yetişir

Adana'da yetişir bitlis

Yazar : Misafirim uleyn

Abicim yok böle bişe ya her yer aynı şeyi almış yazmış bu ne böle her yerde aynı aynı aynı belki yanlıştır

Bence hiç güzel diyil.Bunu en başa koyalım.Pamuk Nerede Yetişir?
    düzeltirseniz o zaman bakıcam.Pamuk Nerede Yetişir?

yaa her yerde aynı yazı varrr yorumlara göre en çok akdenizde yetişirmişPamuk Nerede Yetişir? kafamkarıştı

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Pamuk Nerede Yetişir?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 5 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.60 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

Pamuk Nerede Yetişir?

pamuk nerede yetişir pamuğun üretildiği yer pamuk nerede üretilir pamuk nerelerde yetişir pamuğun yetiştiği yerler pamuk hangi bölgede yetişir pamuk en çok nerede yetişir pamuk nerelerde üretilir pamuk nerede meşhur pamuğuyla ünlü şehir pamuk üretildiği yer pamuk nerede uretilir pamuk hangi ülkede yetişir pamuk hangi şehirde yetişir pamuk nerede yetişir şehir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz