1. #1

  Yazar : Beyhan çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Hürrem Sultan Kaç Yaşında ve Nasıl Vefat Etti  Hürrem Sultan Nasıl Öldü?

  Hürrem Sultan Kaç Yaşında ve Nasıl Vefat Etti


  Osmanlı devletinin en etkili kadın sultanlarından biri olan Hürrem Sultan özellikle devlet işlerini yönetmesiyle ön plandadır. Her ne kadar Muhteşem Yüzyıl dizisinde entrikalarıyla tanısak da Hürrem Sultan gerçekte iyi bir devlet yöneticisidir.

  1500-1506 yılları arasında doğduğu tahmin edilen Hürrem sultan aslen Lehistanlıdır. Osmanlıda kadınlar saltanatı dönemini başlatan Hürrem Sultan, hiç bir oğlunun tahta çıktığını görmeden vefat etmiştir.

  Sultan Süleymandan yaklaşık 8 yıl önce vefat eden Hürrem sultan öldüğünde 58 yaşındadır. Pek çok kişi Hürrem sultanın zehirlenerek öldüğünü iddia etse de tarihte hemfikir olunan bir kadın hastalığı olan Kuluç yüzünden vefat ettiğidir.

  Hürrem Sultan öldükten sonra Süleymaniye camisi avlusuna defnedildi.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Sadem çevrimdışı

  Hürrem'in eceliyle normal bir şekilde öldüğünü düşünüyorum.


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  58 Yaşında ölen Hürrem Sultan oğlunun tahta çıktığını göremedi, Şehzade Beyazıt öldüğünde Hürrem çoktan ölmüştü. Bu durumda onunda ölümünü görmedi.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Hürrem Sultan Kaç Yaşında ve Nasıl Vefat Etti


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Hürrem Sultan Kaç Yaşında ve Nasıl Vefat Etti

hürrem kaç yaşında öldü hürrem sultan kaç yaşında öldü hürrem sultan nasıl öldü hürrem sultan kaç yılında öldü hürrem nasıl öldü hürrem sultan kaç yaşında hurrem sultan kac yasinda oldu hürrem kaç yaşında hürrem sultan kaç yaşında vefat etti hürrem sultan kac yasinda öldü hurrem kac yasinda oldu hürrem kaç yılında öldü hürrem sultan kaç yaşında vefat etmiştir hürrem sultan nasil öldü hurrem sultan kac yilinda oldu

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz