Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

2013 Ehliyet Alma Şartları NELERDİR?

2012 YILINDA EHLİYET ALMA ŞARTLARI NEDİR ? ,
    EHLİYET ALMAK İÇİN NELER YAPMAK GEREKECEK 2013 ,
    Sürücü eğitimine Avrupa Birliği (AB) kriterleri getiriliyor.

Yeni uygulamada ehliyet sınavını geçenler stajyer sürücü belgesi yani geçici ehliyet alacak. Stajyer sürücü belgesi 2 yıl geçerli olacak.

Bu süre zarfında belirli kuralları ihlal etmeyenler, asıl sürücü belgesini almaya hak kazanacak. Sertifikasını iki yıl içerisinde ehliyete dönüştürmeyen adayların sınavları iptal edilecek.

Ehliyet almak, sadece “dur-kalk”tan ya da birkaç yüz metrelik düz yolda gitmekten ibaret olmayacak.

Hoca desteği de sınırlanacak. Çünkü artık her sınav aracında bir kamera olacak.

Direksiyon başındaki pratik sınavsa 2 aşamalı olacak. Sürücü adayı, belirlenen güzergah bitene kadar değil, trafikte 45 dakika dolana kadar direksiyon başında kalacak.

Üstelik sınav tenha bir yolda değil, akan trafikte birden fazla güzergahta yapılacak.

Sürücü kurslarına taban ücret gelecek, böylece her kurs belli bir seviyenin üzerinde eğitim vermek durumunda kalacak.

alıntı

PAYLAŞ

Yazar : Elma çevrimdışı

Ehliyeti her alan çıkıyor trafiğe her ehliyeti olan kendini şoför sanıyor

Yazar : taksici06

yani trafik kazaları artacak tehessfüf ederim böyle kanuna da yargıyada bu devletten bi yol olmaz

Yazar : Muhibbi çevrimdışı

Yeni yasa çıkmadan biran önce almak lazım

Yazar : Misafir

aga iyki orta eğitimi bitirenler ehliyet alıyo

ne biçim iş

böyle kanun mu olur abiler yahu

abiler ben şuan 17 yaşındayım seneye alıyorum ehliyeti ama ben 1 sene kaldım lisede şuan lise 3 e geçtim yani seneye alabilirmiyim yoksa lise diplomasımı lazım ?

Yazar : Şaban çevrimdışı

yeni yasa geliyor diyorlar

Arkadaşlar ben şuan 15.03.1996 doğumluyum ehliyetimi ne zaman alırım bilmiyorum bilgi verebiliecek varsa sevinirim.

ehliyet

ben seneye 18 yaşında olacagım ozaman ehlıyet almayı düşünuyorum yanı benım 20 yaşındaykenmı ehlıyetım olacak

+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
  • Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

ehliyet alma şartları 2013 2013 ehliyet alma şartları ehliyet alma koşulları 2013 ehliyet alma şartları 2013 ehliyet alma yaşı 2013 ehliyet alma kuralları ehliyet alma yaşı 2013 sürücü belgesi alma şartları ehliyet almanın şartları 2013 ehliyet alma koşulları ehliyet şartları 2013 ehliyet alabilmenin şartları ehliyet almanın şartları ehliyet almak için şartlar 2013 ehliyet almak için şartlar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz