Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Ambulans Şöförü Nasıl Olunur ?

Ambulans Şöförü Olmak İçin Gerekli Belgeler ,
    Nasıl Ambulans Şöförü Olunur ? ,
    Ambulans Şöförü Olmak İçin Gerekli Evraklar ,

Ambulans Şöförü Olmak İçin Neler Gerekli

Acil tıp teknisyenliği okuması gerekiyor diye biliyorum ben. Aynı zamanda özel ambulans firmalarında çalışmak için ehliyetin yanı sıra ilkyardım sertifikası ve psikolojik bazı testleri alması gerekiyor.

Ambulanslar ve acil sağlık araçları ile ambulans hizmetleri yönetmeliği'nin 4. maddesinde, ambulans şoförü; 'Kullanacağı araca uygun sürücü belgesine sahip, temel ilkyardım eğitimi sertifikası almış personel' olarak tanımlanıyor. Buradan anlaşılanda uygun sürücü belgesine ve temel ilkyardım eğitimi sertifakasına sahip olması gerekiyor...

Türkiye'de ise ambulansta şoför bulundurma zorunluluğu kaldırıldı. İsteyen özel ve kamu ambulansları şoför çalıştırabilir. Bu şoför, Sağlık Bakanlığı onaylı temel ilkyardım eğitiminde başarılı olmak zorundadır.

PAYLAŞ

• Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

ambulans şöförü nasıl olunur ambulans soforurü nasıl olunur ambulan şöförü nasıl olunur ambulans şöförü nasıl olabilirim ambulans kullanmak için gerekli belgeler ambulans şoförü nasıl olunur nasıl ambulans şoförü olunur ambulans soforu nasil olunur özel ambulans şöförü nasıl olunur nasil ambulans soforu olunur kamu da nasıl şöför olabilirim ozel sofor olabilirim ambulans nasıl olunuyor nasıl şoför olabilirim ambulans şöförü icin gerekli evraklar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz