1. #1

  Yazar : Ziyaretci

  Sponsorlu Bağlantılar

  Türkiyenin en önemli limanları hangileri

  Türkiyenin en önemli limanları nelerdir, Türkiyenin en önemli limanları hangileri

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  En işlek ve büyük limanlarımızdan biri İstanbul Limanı'dır.Bu limanımız sadece bölgeye ya da Türkiye'ye değil, çeşitli kıt'alara yönelmiş bir ticaret faaliyeti içindedir.

  İzmit ve Bandırma limanları da ülkemizin önemli limanları arasındadır.İzmit,petrol ve petrokimya tesisleri ve yoğunlaşan sanayi faaliyetleri ile bir ihracat ve ithalat merkezi olma yolundadır.

  Orta Karadeniz Bölümü'nün en önemli limanı Samsun Limanı'dır.Bu limanımızdan en çok yüklenen ticarî mallar : fındık,tütün,tahıl,çimento ve maden cevheridir.

  Son yıllarda en hızlı gelişen limanlarımızdan biri olan Mersin Limanı'dır.Çok geniş bir alana yayılmış modern liman tesisleri ; çok uzun dalgakıranı ve rıhtımıyla Mersin Limanı, güney kıyılarımızın en canlı ticaret merkezlerindendir.

  Rüzgarlara karşı korunaklı olan İskenderun Limanı, demir yolu ve kara yollarıyla geniş ve verimli bir alanda bağlantılı olduğu için hızla gelişmiştir.

  Antalya Limanı, son yıllarda önemli bir turizm merkezi olmuştur. Limanın yeniden düzenleme çalışmaları tamamlanmış ; kapasitesi genişleyen liman , yatlara ve turistik amaçlı gemilere olduğu kadar ithalat ve ihracat amaçlı yükleme ve boşaltma faaliyetlerine de uygun hale getilirmiştir.


 3. #3

  Yazar : pepe çevrimdışı

  Türkiye'de limandan bol bir şey yok


 4. #4

  Yazar : Misafir

  İzmir Tuzla ve Diğer Limanlar.


 5. #5

  Yazar : zaza çevrimdışı

  Limanlarımıza sahip çıkalım lütfen


 6. #6

  Yazar : Misafir

  Sağol ödeve yaradı Türkiyenin en önemli limanları hangileriTürkiyenin en önemli limanları hangileriTürkiyenin en önemli limanları hangileriTürkiyenin en önemli limanları hangileri


 7. #7

  Yazar : Misafir

  Mersin Limanı, İskenderun Limanı birde tRABZON limanı


 8. #8

  Yazar : Misafir

  sne

  az cok işe yaradı dıyebılırız : ):


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Türkiyenin en önemli limanları hangileri

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.67 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Türkiyenin en önemli limanları hangileri

türkiye nin önemli limanları türkiye nin en önemli limanları türkiye deki en önemli limanlar türkiyedeki önemli limanlar türkiyenin önemli limanları türkiye nin limanları türkiyedeki limanlar türkiyenin en önemli limanları türkiye de önemli limanlar türkiye nin en önemli limanı en gelişmiş limanlar gelişmiş limanlar türkiye nin onemli limanlari türkiyedeki en önemli limanlar türkiyenin başlıca limanları

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz