Yazar : Goksel çevrimdışı

Sponsorlu Bağlantılar

Bambu Nasıl Çoğaltılır ?

Bambu Bitkisi Nasıl Çoğaltılır ? , Bambu Çoğaltılması ,
    Bambu Nasıl Sulanır ? , Nasıl Bakılır ? ,

Bambu Bitkisinin Çoğaltılması

Bambuyu isteğimize göre küçük parçalara keserek belli bir süre suya koyarak köklenmesini sağlamalıyız.

Bu işlemden sonra köklenmiş dalımızı yeni bir saksıya uygun toprak ve uygun saksıya dikerek yeni bir bambu bitkisi elde edebiliriz.

Bambunun suda kalan kesilmiş bölümünü hava akımından korumak amacıyla bu bölümü dondurucu silikon veya mum gibi cisimlerle havayla olan ilişkisini kesmeliyiz.

Zamanla suyun üstünde kalan kısım yaprak vermeye başlayacaktır.

1. ve 2. bambularımıza da aynı sulama, yetiştirme ve bakım işlemlerini uygulamalıyız.

Bambu Nasıl Çoğaltılır ?

PAYLAŞ

Yazar : Ziyaretci

merhabalar benimde iktane bambum var atni resimdeki gibi yalnizz okadar cok uzadilarki vazonun dengesini bozuyolar nasil neyapmam gerekiyo acaba onu kesip suyami koymaliyimm?

Yazar : Kara çevrimdışı

Bambular evde rahatça büyütebileceğiniz çiçekler yemyeşil görüntüleriyle evinize farklı bir hava katacaktır.

Yazar : Misafir

sorulan soruya sayın karanın verdiği cevap gerçekten müthiş

Yazar : Misafir021

öncelikle iyi günler ben 40 cm boyunda bambu almıştım. 1 ay oldu. 3 hafta önce bambuyu tam ikiye böldüm. birisi köklüydü ve üzerine mum döküp kapattım. bu parça sağlıklı ne zaman yaprak verir ve uzar? 2. sorum ise diğer parça hala köklenmedi yaprakları canlı ve büyüdü.Bambu Nasıl Çoğaltılır ?Bambu Nasıl Çoğaltılır ? ne yapmalıyım. bu barça ne zaman büyür?Bambu Nasıl Çoğaltılır ? lütfen yardım edin resimleri: 1. parça:[IMG]100_1925[/IMG]
    2. parça: [IMG]100_1926[/IMG]

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Bambu Nasıl Çoğaltılır ?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.67 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

Bambu Nasıl Çoğaltılır ?

bambu nasıl çoğaltılır bambu nasıl bakılır bambu çiçeği nasıl çoğaltılır bambu bitkisi nasıl çoğaltılır bambu çiçeği nasıl yetiştirilir bambu çoğaltma bambu bitkisinin çoğaltılması bambu bakımı ve çoğaltılması bambu nasıl kesilir bambu çoğaltılması bambu nasıl çoğalır bambu çiçeği bambu nasıl yetiştirilir bambu nasıl budanır bambu nasil cogaltilir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz