Like Tree1kez beğenildi
 • 1 Son Mesaj Abdullah
 1. #1

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Türkiyenin En Büyük Limanları Hangileri?  Türkiyenin En önemli Limanlarının İsimleri
  Türkiyenin En Büyük Limanları hangileridir
  Türkiyenin En Büyük Limanı

  En işlek ve büyük limanlarımızdan biri İstanbul Limanı'dır.Bu limanımız sadece bölgeye ya da Türkiye'ye değil, çeşitli kıt'alara yönelmiş bir ticaret faaliyeti içindedir.

  İzmit ve Bandırma limanları da ülkemizin önemli limanları arasındadır.İzmit,petrol ve petrokimya tesisleri ve yoğunlaşan sanayi faaliyetleri ile bir ihracat ve ithâlat merkezi olma yolundadır.

  Orta Karadeniz Bölümü'nün en önemli limanı Samsun Limanı'dır.Bu limanımızdan en çok yüklenen ticarî mallar : fındık,tütün,tahıl,çimento ve maden cevheridir.

  Son yıllarda en hızlı gelişen limanlarımızdan biri olan Mersin Limanı'dır.Çok geniş bir alana yayılmış modern liman tesisleri ; çok uzun dalgakıranı ve rıhtımıyla Mersin Limanı, güney kıyılarımızın en canlı ticaret merkezlerindendir.

  Rüzgârlara karşı korunaklı olan İskenderun Limanı, demir yolu ve kara yollarıyla geniş ve verimli bir alanda bağlantılı olduğu için hızla gelişmiştir.

  Antalya Limanı, son yıllarda önemli bir turizm merkezi olmuştur. Limanın yeniden düzenleme çalışmaları tamamlanmış ; kapasitesi genişleyen liman , yatlara ve turistik amaçlı gemilere olduğu kadar ithalat ve ihracat amaçlı yükleme ve boşaltma faaliyetlerine de uygun hale getilirmiştir.

  PAYLAŞ
  Goksel likes this.

 2. #2

  Yazar : Misafir

  Mersin Limanı ile İskenderun Limanını biliyorum


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  En büyük şehire en güzel liman yakışır deseler de Akdenize daha çok yakışır


 4. #4

  Yazar : Taha çevrimdışı

  Türkiye'nin limanları gemi ticareti açısından oldukça önemlidir.


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Türkiyenin En Büyük Limanları Hangileri?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.33 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Türkiyenin En Büyük Limanları Hangileri?

türkiyenin en büyük limanı türkiyenin en büyük limanları türkiyenin en büyük limanı hangisi türkiye nin en büyük limanı hangi ilimizdedir turkiyenin en buyuk limani türkiye nin en büyük limanı hangisi türkiyenin en büyük limanı hangisidir en büyük limanımız turkiyenin en buyuk limanlari türkiye nin en önemli limanları türkiye nin en büyük limanları karadeniz in en büyük limanı en büyük limanlarımız türkiye nin limanları türkiyedeki önemli limanlar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz