1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Arılar Nasıl Hayvanlardır ?  Bal Arıları KAÇ CM Dir ? , Arılar Hakkında Bilgiler ,
  İşçi Arılar Ne Görev Yaparlar ? ,
  Kraliçe Arının İğnesi Varmıdır ?

  Yirmi bin türden oluşan geniş bir familyaya sahip olan arılar, hayvanlar dünyasındaki en çarpıcı mühendislik ve mimarlık bilgisine sahip, sosyal hayatları ile diğer pek çok canlıdan ayrılan, aralarındaki iletişim ile kendilerini inceleyen bilim adamlarını hayretler içinde bırakan canlılardır.
  • Bal Arıları 1,2 cm uzunluğundadır. Baş ve göğüs bölümü az çok kıllıdır ve genellikle sarı tonlardaki rengi soydan soya değişir. İki büyük bileşik göz ve üç basit göz, başın tepesinde yer alır. Koku alıcı iki duyarlı anten de keskin görme duyusuna yardımcı olur.
  • Bal arıları toplu halde yaşayan canlılardır ve kovanda yaşamın devamlılığını sağlamak için hep birlikte çalışırlar. Bir kovanda işçi arılar, ana arı ve erkek arılar bulunur.
  • İşçi arılar kovandaki bütün işleri üstlenmişlerdir ve büyüdükleri hücreden çıktıkları andan itibaren gelişimleri ile orantılı olarak kovan içindeki görevleri de değişir. İşçi arılar yaşamları boyunca kovan içindeki her türlü işle ilgilenmiş olurlar.


  İlk üç günleri kovan temizleyicisi olarak geçer. Kraliçe ve işçi arıların iğnesi olduğu halde bal yapmayan erkek arılar iğnesizdir. Erkek arıların spermini vücudundaki sperm kesesinde depolayan kraliçe arının petek gözlerine yumurtalarını bırakırken bu spermlerle döllenen yumurtalarının gelişmesiyle dişi arılar, az sayıda da olsa döllenmeden düşen yumurtalarından ise erkek arılar oluşur. Kraliçe arı larva halinden itibaren işçi arıların tükürük bezlerince salgılanan arısütüyle beslenerek anaarı haline gelir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Esram çevrimdışı

  Arılar çalışkan hayvanlardır


 3. #3

  Yazar : Fıstık çevrimdışı

  Çalışkanlıklarının yanı sıra alerjisi olan birini soktuğunda zehirleyebiliyor


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Arılar Nasıl Hayvanlardır ?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Arılar Nasıl Hayvanlardır ?

arı nasıl bir hayvandır arılar nasıl hayvanlardır arılar nasıl bir hayvandır arı nasıl bir hayvandırarı nasıl bir hayvandır arı nasıl hayvandır arılar nasil hayvanlardır ari nasil bir hayvandir arı nasil bir hayvandir arı nasıl hayvanlardır arilar nasıl hayvanlardır arı hangi hayvanlardır arı nasıl bir hayvan arılar nasıl hayvanlar arılar nasıl hayvandır arılar ne bas hayvanlardır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz