1. #1

  Yazar : fatih cay çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Suhufun anlamı ve tanımı nedir?  Suhufun manası nedir, Suhufun anlamı nedir, suhuf nedir suhuf hakkında geniş bilgi verirseniz sevinirim.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : irem çevrimdışı

  Suhuf Semavi kitapların sayfa (forma) olarak gönderilenlerine verilen isim. Allahü teala, Musa aleyhisselama gönderdiği Tevrat, Davud aleyhisselama gönderdiği Zebur, isa aleyhisselama gönderdiği İncil ve Peygamber efendimiz Muhammed aleyhisselama gönderdiği Kur'an-ı kerimden başka 100 sayfa (forma) daha gönderdi. Bunlardan 10 sayfa adem aleyhisselama, 50 sayfa Şit aleyhisselama, 30 sayfa, İdris aleyhisselama, 10 sayfa İbrahim aleyhisselama gönderildi. (Bkz. İlgili maddeler)

  Suhufun kelime manası “sahifeler” demektir. Fakat peygamberlere gönderilen sayfalar bir yaprak kağıdın bir yüzü demek olmayıp, “küçük kitap, risale” demektir. Kur'an-ı kerim hariç, diğer semavi kitaplar, hepsi birden, bir defada inmiştir.

  Allahü tealanın, adem aleyhisselama gönderdiği on suhufta; iman edilecek şeyler, çeşitli dillerde lügatlar, her gün bir vakit namaz kılmak, gusl abdesti almak, oruç tutmak, leş, kan, domuz eti yememek, birçok sanatlar, tıp, ilaçlar, hesap, hendese (geometri) gibi şeyler bildirilmişti. İdris aleyhisselama gönderilen otuz suhufta da fizik, kimya, tıp bilgileri de bildirilmiştir. Yunanlıların Hermos dedikleri kimse ve daha sonraki filozoflar, bu bilgileri İdris aleyhisselama gönderilen kitaptan aldılar.


 3. #3

  Yazar : oneyli king

  öğretmen ödev verdi keşke biraz daha kısa olsaydı : ))))


 4. #4

  Yazar : alev çevrimdışı

  Suhuf kelimesini duyunca direk aklıma semavi geldi


 5. #5

  Yazar : Ali Kuşçu

  sağol kardeş ödevime yardımcı oldu


 6. #6

  Yazar : tuğba

  hiç güzel değil


 7. #7

  Yazar : belictioner

  sadace 1 cümle kısa ve öz yok mu?


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Suhufun anlamı ve tanımı nedir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Suhufun anlamı ve tanımı nedir?

suhuf ne demektir sözlük anlamı suhuf sözlük anlamı suhuf nedir sözlük anlamı suhufun anlamı suhuf anlamı nedir suhuf un anlamı suhuf kelimesinin anlamı suhuf nedir suhufun kısa anlamı suhuf kelimesinin sözlük anlamı suhuf un sözlük anlamı suhuf kelimesinin anlamı nedir suhuf un anlamı nedir suhufun tanımı suhuf ne demektir anlamı nedir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz