1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Dinazorlar Neyle Beslenirlerdi?

  Dinazor Ne Yer Pardon Ne Yerdi?
  Dinazorlar ne yerlerdi
  Dinazorlar neyle beslenirlerdi

  Bilimsel araştırmalar dinozorların tarih öncesi, dünyanın her kıtasında yaşadıklarını gösteriyor. Son olarak 1986 yılında Antarktika'da zırhlı ir "Ankylosaurus"a ait fosil ve bir "Drnithopood" iskeletinin bir bölümü ortaya çıkarıldı.
  Alaska'da elde edilen dinozor bulgularıyla birlikte, onların Kuzey Kutbu enlemlerinde de yaşadıkları kanıtlandı. Ne var ki, dinozorların büyük bir bölümü soğuk ve kış olan bu kutup bölgelerinde bütün bir yılı geçirdikleri söylenemez, yaz aylarında düşmanları tarafından kovalanan otobur dinozorların bazılarının kuzeye, Batı Kanada'ya doğru giderek, taze yiecek aramışlardır. Burdan dinazorların otçul yaratıklar olduğu söylenebilir.
  Dinozorların soylarının tükenmesindeki etken büyüklükleri değilse de, onların yeme alışkanlıklarıydı. Sadece bir tek çeşit bitki ile beslenen dinozorlar, belki de bu bitkilerin ortadan kalkmasıyla yok oldular. Belki de, seçebilme özelliklerinin var olmaması nedeniyle zehirli bitkileri yiyerek öldüler.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : avrupali çevrimdışı

  Cok ciddi ve heyecanli bir gecmis tarihleri var. Arastirmasini yapmak isterdim.


 3. #3

  Yazar : irem çevrimdışı

  Araştırmasını bende yapmadım ama hep nedense otçul olduklarını düşündüm


 4. #4

  Yazar : Misafir

  Dinazor ot yeseydi dünya Kuraklıktan geçilmezki Bence o Çağa ait bazı daha gelişmiş canlılarla beslenmişlerdir


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Dinazorlar Neyle Beslenirlerdi?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 1.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Dinazorlar Neyle Beslenirlerdi?

dinozorlar ne ile beslenir dinazorlar neyle beslenir dinozorlar ne yerdi dinazor ne ile beslenir dinazorlar nasıl beslenir dinazor nasıl beslenir dinozorlar ne ile beslenirler dinazorlar ne ile beslenir dinazor neyle beslenir dinazorlar nasıl yaşar dinozorlar neyle beslenirler dinazorlar neyle beslenirler dinazorlar ne ile beslenirler dinazorlar nasil beslenir dinazorlar nelerle beslenirdi

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz