1. #1

  Yazar : ecrin çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır?

  Diş teli kaç yaşında takılır, Diş Teli Kaç yaşına kadar takılır.
  Oğlım 8 yaşında ve ön ve arka dişlerinden 2 tanesi arka tarafta çıktı bunun için ne önerirsiniz tel takılsa ble kaç yaşında takılması gerekiyor?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Diş teli uygulaması ve diş teli kaç yaşına kadar takılır hakkında bilgileri ekliyorum.

  Diş Teli Çeşitleri

  Çene yapısı büyük olan kimselerin dişlerinin aralarındaki boşluklar yüzünden bu tedavi uygulanabilir. Dişlerin yapısını ve estetiğin bozan bir diğer unsurda olağandan fazla dişin çıkamsıdır. Bu durum genetik yapıdan meydana gelmektedir.

  1- Ortodontik tedaviye başlamadan önce çürük dişlerin tedavi edilmesi ve diş etinin tam sağlıklı duruma getirilmesi gerekir.

  2- Tedaviye başlanınca ortodonti uzmanı, koyduğu tanıya göre çocuğa bir aparey uygular. Bu apareye ve dişlere daha önceki bölümlerde anlatıldığı gibi çok iyi bakılması; dişlerin düzenli fırçalanması şarttır. Hele sabit aygıtlarda dişlerin üzerine yapıştırılan olukların etrafında diş plağı çok çabuk yerleşir. Buna imkan verilmemesi gerekir.

  3- Hekim tedaviye başladıktan sonra hastasını ortalama ayda bir görür. Dolayısıyla ortodontik tedavide büyük görev, çocuklara düşer. Bu nedenle dişleri düzeltilecek çocuklarda tedavi isteği olması gerekir. Ailenin zorlaması çoğu zaman olumsuz etki uyandırmaktadır.

  4- Hekimin kontroller sırasındaki tavsiyelerine dikkatle uyulmalıdır.

  5- Randevular aksatılmamalıdır

  6- Apareylerde kırılma, kopma veya ağıza yapışan düzeneklerde çıkma varsa tedavi kesintiye uğrar. Böyle durumlarda hemen hekime başvurulmalıdır.

  7- Pekiştirme tedavisinde bıkkınlık gösterilmemeli; uygulanan aygıt ağıza düzenli takılmalıdır.

  Günümüzde her yaşta diş teli tedavisi mümkündür.

  Dişsel düzeltmelerde yaş sorun değildir. Hasta kaç yaşında olursa olsun tedavi mümkündür. Eğer bireyin kemik yapısında bir düzensizlik söz konusu ise (iskeletsel) yaş önemlidir. Bu durumda fonksiyonel tedaviye gereksinim vardır ki bu tedavi de ergenlik çağına kadar olan sürede yapılır. Ortalama tedavi süresi 24 ay olmasına rağmen kişiden kişiye değişir. yetişkinlerin tedavisi çocuklarınkine oranla biraz daha uzun sürer.


 3. #3

  Yazar : Misafir

  18 yaşından küçüklere SGK diş teli ücretlerini karşılıyor mu ?


 4. #4

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  diş teli çok işe yarıyor


 5. #5

  Yazar : Misafir

  ya ben diş teli taktırcam 12 yaşındayım ve bana takarlarmı lütfen cevaplayınDiş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır?


 6. #6

  Yazar : Misafir93

  18 yaşından küçüklerin bir kısmını sgk karşılıyor .


 7. #7

  Yazar : Misafir

  20 yasındayım ve diş teli taktırabılırımıyım ondişlerimin biri uste biri geriye biri öne kaymıs dişteli taktırırsam bunlar düzeltilebilirm ?


 8. #8

  Yazar : Misafir

  sgk diş telini küçüklerde karşılıyor mu


 9. #9

  Yazar : Misafir

  ben 9 yaşındayım Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır? bana tel takarlarmı Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır?


 10. #10

  Yazar : Elif Dilara çevrimdışı

  Diş telleri ne kadar erken takılırsa dişlerin düzelmesi o kadar çabuk oluyor


+ Cevap Ver
Sayfa 1/2 12 SonSon
 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.33 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Takılır?

diş teli kaç yaşına kadar takılır diş teli kaç yaşa kadar takılır diş teli kaç yaşında takılır diş teli kaç yaşına kadar takılabilir diş teli ne zaman takılır dişlere tel kaç yaşına kadar takılır diş teli kaç yaşına kadar dişe tel kaç yaşında takılır diş telleri kaç yaşında takılır diş teli kaç yaşında takılmalı diş telleri kaç yaşına kadar takılabilir diş teli kaç ay takılır tel kaç yaşında takılır diş teli ne kadar süre takılır kaç yaşına kadar diş teli takılabilir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz