1. #1

  Yazar : Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar

  Travazol krem ne için kullanılır

  Elimde travazol krem var vede ne için kullanıldığını bilmiyorum ne yapabilirim ?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : I$ık çevrimdışı

  İlaç Formülü

  İzokonazol nitrat 1 %, Diflukortolon valerat 0.1 %

  İlacın Endikasyonları - Kullanılması Gereken Durumlar

  Şiddetli iltihabi veya ekzematöz reaksiyonlarla seyreden derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının (örn. ayak parmakları arası, ellerde, kasık ve genital alanlarda) başlangıç ve ara tedavisi için uygundur.

  İlacın Kontrendikasyonları - Kullanılmaması Gereken Durumlar

  Tedavi alanında tüberkülotik veya lüetik süreçler bulunduğunda; virozlarda (örn. vaccina, varicella, zoster) kontrendikedir.

  Uyarılar

  Genel bir ilke olarak gebeliğin ilk aç ayında, kortikoid içeren lokal terapötikler büyük miktarlarda ya da uzun süre kullanılmamalıdır. Kadında gebelik veya emzirme döneminde uzun süre ve geniş alanlarda uygulandığında, yenidoğanlarda da bazı yan etkilerin oluşması (örn. gebeliğin son haftalarındaki uygulamalar sonucunda böbreküstü bezi fonksiyon bozuklukları) mümkündür.

  Gram-negatif bakterilerin neden olduğu mikst enfeksiyonlarda ayrıca spesifik bir tedavi gerekebilir. Perioral dermatit ve rosacea’nın tedavisi için uygun değildir.

  İlacın Yan Etkileri

  Genelde çok iyi tolere edilir. Nadir olgularda lokal tahriş veya allerjik reaksiyonlar görülebilir. Geniş alanlara (vücut yüzeyinin %10′u ve fazlası) ve/veya uzun süreli (4 haftadan uzun) uygulamalarda deride atrofi, teleangiektaziler, striae, akne formunda belirtiler, perioral dermatit, hipertrikoz ve kortikoidin rezorbsiyonuna bağlı olarak sistemik etkiler ortaya çıkabilir.

  İlacın Kullanılışı ve Dozu

  Derinin mantar enfeksiyonlarında günde 1-2 kez enfekte bölgeyi tamamen örtecek şekilde topikal olarak uygulanır. Uygulamaya genellikle 2 hafta devam edilir.

  [SIGPIC][/SIGPIC]
  [FONT=Book Antiqua][COLOR=Olive][B] Cisminin küçüklüğüne bakıpta günahlarını küçük zannetme.[/B][/COLOR][/FONT]

 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Mantar etkisi görüldügünde tercih edilen bir ilaç.


 4. #4

  Yazar : Misafir

  bnde ilişkiden sonra kanama oldu ve acı kaşıntı oluyo bu travazolu kullansam faydası olurmu


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Travazol krem ne için kullanılır

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 6 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.17 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Travazol krem ne için kullanılır

travazol krem travazol travazol krem ne için kullanılır travazol krem nedir travazol nedir travazol ne için kullanılır travazol krem ne işe yarar travazol krem nerelerde kullanılır travazol krem nerede kullanılır travazol krem niçin kullanılır travazol nerelerde kullanılır travazol kremi nedir travazol krem neden kullanılır travazol ne işe yarar travazol krem endikasyonları

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz