1. #1

  Yazar : abrek çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?  Yunan Mitolojisi İle İlgili Filmler Nelerdir
  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler isimleri
  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmleri hangileri


  Truva 2004 yılı yapımı sinema filmi. İlyada destanını almaktadır. Eski Yunan'da, Truva Prensi Paris ve Sparta Kraliçesi Helena arasındaki aşkın sonucunda iki ülke arasında savaş çıkmıştır. Helena'nın kocası Kral Menelaus çok kızmıştır. İntikam almak isteyen Menelaus, kardeşi Mikene Kralı Agamemnon'un da yardımıyla Truva'ya savaş açar. Agamemnon'un asıl amacı Ege denizini ele geçirmektir. Fakat Truva kolay lokma değildir. Tarih boyunca hiçbir ordu Truva duvarlarını aşamamıştır. Truva kralı Priam ve Prens Hector şehrin korumak için herşeyi yaparlar. Truva savaşının anahtarı ise efsanevi savaşçı Aşil'dir. Aşil, kimseden emir almadığı gibi , sadece kendi onuru için savaşmaktadır. Savaşa katılmasındaki tek sebep adını tarihe yazdırmaktır. Paris'in aşkı, binlerce insanın ölümüne ve bir uygarlığın yok olmasına sebep olacaktır.

  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?
  12 (2003)

  Jason and the Argonauts (1963)

  The Adventures of Baron Munchausen (1988)

  Mighty Aphrodite (1995)

  Troy (2004)

  Vinicius de Moraes'ın konusunu Yunan Mitolojisi'nden aldığı 1954 tarihli Orfeu da Conceição adlı oyunundan senaryosunu Marcel Camus ve Jacques Viot'un birlikte uyarlayıp yazdıkları filmin yönetmeni de Marcel Camus'dur. Camus'nun ayrıca filmde bir rolü de vardır. Filmin diğer oyuncuları ise Breno Mello, Marpessa Dawn, Fausto Guerzoni ve Lourdes de Oliveira'dır. Yunan mitolojisinde yer alan Orfe ve Öridis (Orpheus ve Eurydice) efsanesinin karnavallar diyarı Rio de Janeiro'ya uyarlanmış şeklidir.

  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?

  Bir grup gezginci oyuncu Yunanistan'ın kırsalındaki ücra bir köyün tenha tren istasyonunda trenden inerler. Buraya konusu kırsalda geçen "Çoban Kızı Golfo" adındaki popüler bir oyunu sergilemek üzere gelmişlerdir, zaten her gittikleri yerde konusu 19. yy'da geçen ve karşılıksız bir aşkı konu alan bu aynı erotik oyunu sergilemektedirler. İfadesiz yüzlerinden yorgunluk akan bu insanları birbirlerinden ayırmak oldukça zordur. Sadece Antik Yunan oyun yazarı Eshilos'un yazmış olduğu Oresteia trajedilerinden alınmış olan adlarıyla onları ayırdetmek mümkün olur (Örneğin babanın adı Agamemnon, kızının adı Elektra'dır)


  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?

  Clash of the Titans (Titanların Savaşı), 2010 yılı ABD-İngiliz ortak yapımı olan Fantastik-Macera türü olan film 1981 yılı yapımı Titanların Savaşı filminin yeniden çekimidir. Film Üç boyutlu film olarak izlenebilecektir.

  Beowulf
  Outlander
  Pathfinder

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Nida çevrimdışı

  Yunan mitolojisine ait ilyada destanını okumuştum


 3. #3

  Yazar : Misafir

  Şimşek Hırsızı
  Titanların Öfkesi
  Titanların Savaşı


 4. #4

  Yazar : Misafir

  Ha birde Ölümsüzler tabikide
  İmmortals


 5. #5

  Yazar : Muhibbi çevrimdışı

  bir çok beldemize isim kaynağı olmuştur.


 6. #6

  Yazar : Misafir

  Mitoloji büyük sektöre rol vermekte.


 7. #7

  Yazar : Misafir

  Ben çoğunu izledim de hep dar kalıplarda.


 8. #8

  Yazar : Misafir

  Ya bir film izleyeyim dedim yok yok yok hepsi aşırı fantastik aslında mitoloji uydurma değildir.


 9. #9

  Yazar : Misafir

  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir? Misafir Nickli Üyeden Alıntı Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?
  Ya bir film izleyeyim dedim yok yok yok hepsi aşırı fantastik aslında mitoloji uydurma değildir.
  He He kesin uydurma değildir Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?


 10. #10

  Yazar : Metalmaster

  Mitoloji uydurmamı bilmem ama, annen seni kesin uydurmuş bi şekilde ona eminim. Zekâ geriliği hat safhada!


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Yunan Mitolojisi ile ilgili filmler nelerdir?

yunan mitolojisi ile ilgili filmler yunan mitolojisi filmleri yunan mitolojisi filmleri listesi mitolojik filmler antik yunan filmleri mitoloji filmleri yunan mitolojisiyle ilgili filmler mitoloji ile ilgili filmler mitolojik filmler listesi yunan mitoloji filmleri eski yunan mitolojisi filmleri yunan tanrılarıyla ilgili filmler eski yunan filmleri yunan mitolojisi hakkında filmler yunan mıtolojısı ıle ılgılı fılmler

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz