1. #1

  Yazar : ŞERİFE çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  2012 Pmyo Yaş Sınırı

  2012 PMYO Sınava Hangi yaşta olanlar katılacak
  2012 Pmyo Yaş Şartları
  2012 Pmyo Yaş Sınırı

  PMYO Giriş Yönetmeliğine göre;18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş geçerli olmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın 1 Ekim tarihi itibariyle (1 Ekim 2012)

  18 yaşını tamamlamış, bayan ve askerlik yapmayan erkek adaylar için 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için 26 yaşından gün almamış olmak,

  Buna göre, bayan ve askerlik hizmetini yapmayan erkeklerde 01 Ekim 1989 - 01 Ekim 1994 tarihleri arası, askerlik hizmetini yapmış erkeklerde 01 Ekim 1987 ve takip eden tarihlerde doğmuş olma şartı 2014 müracaatları için gerekliliktir.

  Yaş şartları ile ilgili olarak geçen senede 1988 doğumlular mağdur olduklarını sıklıkla ifade ettiler. Hatta sitemizden bununla ilgili onları destekleyici yazılar yayınladık. Ancak yaş şartları ile ilgili değişiklik yapılmadı. Yaş sebebi ile değişiklik yapmaya sadece Polis Akademisi Başkanlığı yetkilidir. Takdir ilgili kurumlara aittir. Önümüzdeki dönemde yaş ile ilgili bir değişikliğin yapılıp yapılmayacağı ile ilgili yorum veya tahminde bulunmak imkansızdır.

  Yaş sebebi ile sınava başvuramayacak adaylara tavsiyem 4 yıllık üniversite bitirerek POMEM yolu ile polis olmanın yollarını denemeleridir.

  Ayrıca askerliğini yapmamış yaşı tutmayan adaylar askerliklerini hemen yapıp gelirlerse askerlik dönüşü bir kere daha PMYO sınavına müracaat hakkı elde edebilirler.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  13 10 88 be4n poloıelık sınavına gıre bılırmıyım


 3. #3

  Yazar : irem çevrimdışı

  Polislik sınavlarında katılımcılara başarılar diliyorum


 4. #4

  Yazar : Misafir

  14,08,1989 doğumluyum bu yıl pmyo girebilirmiyim ?


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  2012 Pmyo Yaş Sınırı


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 2012 Pmyo Yaş Sınırı

pmyo yaşı tutmayanlar 2014 polis okulu yas siniri polis meslek yüksek okulu 2012 yas sınır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz