1. #1

  Yazar : Goksel şimdi çevrimiçi

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cartel Rap Grubu Kimdir ?  Cartel Grubu Ne Zaman Kuruldu ? , Cartel Müzik Yapıyor mu ? ,
  cartel Resimleri , Fotoğrafları ,

  Cartel Grubu Hakkında Bilgiler ve Resimler

  Cartel 1995 senesinde Türkiye'de ve Almanya'da büyük ilgi toplayan bir rap grubudur.

  Grup, Almanya'da üç ayrı rap grubun bir araya gelmesiyle doğdu. Cartel'i oluşturan topluluklar, Karakan, Cinai Sebeke ve Erci E'dir. Karakan'ın üyeleri Alper Ağa ve Kabus Kerim olarak tanınır. Alper Ağa ayrıca ilk Türkçe rap yapan kişi olduğu sanılıyor. Cinai Şebeke'nin üyeleri ise M.Ali, Babalu, Olcay ve InceEfe olarak tanınır.
  Grubun Cartel adındaki albümü ilk önce Avrupa'da yayınlandı (PolyGram Music). Kısa zamanda Avrupa'da medyanın dikkatini üzerine çeken grup hakkında MTV müzik kanalında röportajlar yayınlandı. Türk müziğinin sesini dünyaya duyuran nadir topluluklardan birisidir.

  Cartel Resimleri

  Cartel Rap Grubu Kimdir ?

  Cartel Rap Grubu Kimdir ?


  "Cartel" adlı albümden sonra üç ayrı grup yollarını ayırdı ve solo çalışmaları başladı. Bozuştukları söylense de halen arkadaşları sürdüğü düşünülüyor. 1997 senesinde Karakan ve Erci E solo albümlerini çıkardılar. Özellikle Karakan beklediği ilgiyi bulamayınca Türkiye müzik piyasasından çekildi. Erci E daha sonra bir albüm daha çıkardı ama sesini fazla duyuramadı.

  Cartel'in kurucusu olan Alper Aga'nın 2008 haziran'ında Dream tv ye verdigi röportaj'ında yeni albüm müjdesini verdi..

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Cartel Rap Grubu Kimdir ?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Cartel Rap Grubu Kimdir ?

cartel cartel grubu hakkında bilgi cartel rap cartel vikipedi cartel grup üyeleri kartel cartel grubu üyeleri kartel grubu cartel grubu cartel olcay kim ilk türkçe rap grubu cartel vikibendi kartel rap cartel rap üyeleri

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz