1. #1

  Yazar : I$ık çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Şekerli tatlı ve yağlı besinler

  Tatlı yiyecekler, pek çok kişini karşı koyamadığı lezzetlerdir. Pek çok kadın adet öncesi dönemlerde, tatlı krizi yaşar. Peki hiç düşündünüz mü? Bu tatlı krizleri, vücudumuzu nasıl etkiliyor. Sizler için, kçük bir araştırma yaptık ve pek de iyi olmayan sonuçlara ulaştık.

  * Her canınız istediğinde, yediğiniz tatlılar, kan şekerini ani olarak yükseltiyor. Bu da, ruhsal sorunlar, baş ağrıları, acıkma krizleri gibi sorunlarla kerşılaşmanıza neden oluyor.
  * Bu tür yiyecekler, kalp, şeker ve kenser gibi hastalıkları tetikliyor. Kan şekerinin ani yükselmesi, daha kolay kilo almaya neden oluyor. Bu da, kalp şeker hastalıkları için, büyük bir risk oluşturuyor.
  * Aşırı tatlı tüketimi, bağışıklık sisteminin çökmesine neden olabiliyor. Şekerle birlikte, mayanın da, vücuda alınması, vücudun enfeksiyonlara karşı daha açık olmasını sağlıyor.
  * Bilinçsizce tüketilen basit şekerler, vücutta, krom yetersizliğine neden olabiliyor. Metabolizmadaki temel görevi kan şekerini dengelemek olan krom minerali, beslenme alışkanlıklarında fazlaca rafine karbonhidrat ve şeker olanlarda eksikliğe uğruyor.
  * Çok fazla tüketilen tatlı yiyecekler, erken yaşlanmaya sebep oluyor. Anti-aging çabasının aksine, şeker ve şekerli besinlerin vücutta yarattığı tahribat göz ardı edilemeyecek kadar önemli. Kana karışan şeker, ortamdaki proteinle birleşerek yeni moleküler yapılar oluşturuyor ve bu yapılar, dokuların deri elastikiyetini azaltıyor. Kan şekerindeki yükselişle insülin seviyelerindeki artışa bağlı olarak da yaşlanmayı hızlandırıyor.
  * Aşırı şeker tüketimi, vücudun yağlanmasına ve dolayısıyla, kilo almasına neden oluyor. Yani, direkt olarak, şişmanlık nedeni. Yanlış beslenme, kan şekerinde büyük dalgalanmalar, insülinin aşırı salgılanmasına ve vücudun gereğinden fazla yağlanmasına sebep olabilir.
  * Diş çürümelerinin ilk sırada yer alan sebeplerinden bir tanesidir. Diş ve diş eti hastalıkları da başta kalp hastalıkları olmak üzere, pek çok hastalığın tetikleyicisidir.
  * Stresi artırır. Strese girdiğimiz anda vücudun koruma içgüdüsüyle salgıladığı stres hormonları acil durumlar dışında kan şekerinin çok düştüğü durumlarda da salgılanıyor.
  * Fazla şeker tüketmek, A, C, B 12 ve folat vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve demirin eksikliğine neden olur. Bu da besin yetersizliğine neden olur.

  PAYLAŞ
  [SIGPIC][/SIGPIC]
  [FONT=Book Antiqua][COLOR=Olive][B] Cisminin küçüklüğüne bakıpta günahlarını küçük zannetme.[/B][/COLOR][/FONT]

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Şekerli tatlı ve yağlı besinler

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 1.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Şekerli tatlı ve yağlı besinler

şekerli tatlı ve yağlı besinler şekerli tatlı ve yağlı besinler nelerdir yağlı besinler şekerli tatlı ve yağlı besinlere örnek şekerli tatlı yağlı besinler nelerdir şekerli tatlı ve yaglı besinler şekerli tatlı ve yağlı besinler hangileridir şekerli yağlı ve tatlı besinler nelerdir şekerli ve yağlı besinler şekerli tatlı ve yağlı yiyecekler yağlı ve şekerli gıdalar sekerli tatli ve yagli besinler yağlı şekerli yiyeceklerin yağlı şekerli yiyecekler yağlı besinlere örnek

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz