1. #1

  Yazar : nilüfer çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kahve lekeleri nasıl çıkaralır?

  Giysideki kahve lekesi nasıl çıkar
  Halıdaki kahve lekesi nasıl çıkar
  Mobilyadaki kahve lekesi nasıl çıkar

  Giysideki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar

  Giysinin üzerine kahve dökülmesi çok kolaydır, fakat kahve lekesini çıkarması o kadar kolay değildir.

  Kahve lekesi çıkarılırken etkili olabilen bir uygulama:

  * Müdahelede bulunmadan önce kahve lekesi olan kumaşı alın ve tersine çevirin. İçeriden, yani lekenin arkasından, lekenin üzerinde soğuk su gezdirin. Bu müdahele, kahve lekesini gevşetebilir.
  * Sonra lekelenmiş bölgeye ağartıcı ve alkali içermeyen deterjan uygulayın ve yaklaşık yedi-sekiz dakika veya eğer lekenin olmasının üzerinden uzun bir süre geçmişse yarım saat kadar bu şekilde bırakın.
  * Kahve lekesinin çıkarılması için bir sonraki aşama; deterjanı tamamen duruladığınızdan emin olduktan sonra kumaşı yaklaşık yirmi dakika ılık su içinde bekletmektir.
  * Daha sonra, giysileri normal şekilde yıkayın; kurutmak için kurutma makinesini kullanmayın.

  Halidan yada koltuktan kahve lekesi nasıl çıkar

  Halıdaki Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

  * Önce, temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya bez parçasıyla tamponlayarak (ovalamadan bastırarak) bütün sıvıyı kağıt havlu veya beze gelmeyinceye kadar emdirin.
  * Bir bardak suyla biraz deterjanı (ağartıcı ve alkali içermeyen) karıştırın. Su sıcak değil, ılık olmalıdır. Yaklaşık olarak otuz saniye böyle bırakın ve sonra sıvıyı bir bezle veya kâğıt havluyla emdirin.
  * Bu bez veya kağıt havluyu halı üzerinde basınçla tamponlayın ve bezin kahve lekesini emmesini sağlayın. İşlem sırasında kullanılacak bez, renk vermemesi için kesinlikle renkli olmamalıdır.
  * Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı duruladıktan sonra kalan nemi kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak alın.

  * Eğer kahve lekesi yukarıdaki işlemlerden sonra halıdan veya koltuktan çıkmazsa, su bardağına yaklaşık beşte iki oranında sirke koyun ve bardağın kalan kısmını suyla doldurun.
  * Hazırladığınız sıvıyı, emdirdiğiniz temiz ve beyaz bir kağıt havlu veya bez parçasıyla tamponlayarak halıya uygulayın.
  * Daha sonra mümkün olan en az temiz ve ılık su ile halıyı duruladıktan sonra kalan nemi, kuru ve temiz bir beyaz bez veya kağıt havlu yardımıyla tamponlayarak alın.

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kahve lekeleri nasıl çıkaralır?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Kahve lekeleri nasıl çıkaralır?

nescafe lekesi nasıl çıkar kahve lekesini ne çıkarır kahve lekesini ne çıkartır kahve lekesi nasıl çıkar şekerli kahve lekesi nasıl çıkar kahve lekesi halıdan nasıl çıkar kahve lekesi kumaştan nasıl çıkar kahve lekesi koltuktan nasıl çıkar kurumuş kahve lekesi nasıl çıkar kahve lekesi nasil cikar kahve lekesi nescafe lekesi halıdan nasıl çıkar koltuktan kahve lekesi nasıl çıkar nescafe lekesi çıkar mı halıdan kahve lekesi nasıl çıkar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz