1. #1

  Yazar : aslan çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yemek Servisi Nasıl Yapılır?

  Şık bir sofra için Yemek Servisi Nasıl Yapılır?
  Evde Yemek Servisi Yapmanın Püf Noktaları ve Yemek Nasıl Servis Edilir?

  İyi bir sofra servisi için gereken adımlar sırası ile aşağıda listelenmiştir.

  1) İlk yemek çorba ise, çorba birer kişilik kase yada tabaklarla oturan kimsenin sağından alt tabağın üzerine konulur.

  2) Eğer çorba servisi masada yapılacaksa, içinde kepçe bulunan kase, oturan kişinin solundan masaya hafif değdirilerek sunulur ve misafirin kolay alması sağlanır.

  3) Servis tabaklarının içine yemekleri almak için gerekli servis çatal,kaşık vb. aletler konulmalıdır.

  4) Servis tabaklarının altına temiz bir peçete koyup oturan kişinin tabağına yaklaşarak ve servis tabağı masaya değecek şekilde sol taraftan servis yapılmalıdır.

  5) Yemekler ya servis yapacak kişi tarafından tabaklara konularak servis yapılır buna ingiliz usulü servis denir yada servis tabağı misafire yanaştırılarak misafir tarafından alınması sağlanır bunada fransız usulü sevis denir.

  6) Yemekler daima sol taraftan servis edilir.

  7) Çorba içildikten sonra kaşıkları ya sapı sağa gelecek şekilde yada öne gelecek şekilde tabağın içinde bırakılmalıdır.

  8) Su servisi, yemek servisi başlamadan önce bardaklar masadan kaldırılmadan sağ taraftan bardaklara konarak yapılır.

  9) Kirli tabaklar, sağdan alınıp aynı anda sol taraftan temiz tabaklar masaya konur. Kirli tabaklar misafirlerin önünde üst üste konulmamalıdır.

  10) Yemek sırasında servis yapan kimse misafirlerin ekemek ve su durumlarını sürekli kontorl ederek, ekmekleri çatal ile tabaklar koymalıdır.

  11) Servisin büyük bir dikka ve sessizlik ile yapılması en önemli kuraldır.

  İyi servisler Yemek Servisi Nasıl Yapılır?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  çok da zor birşey değil


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yemek Servisi Nasıl Yapılır?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

  Yemek Servisi Nasıl Yapılır?

yemek servisi açma lokantada servis nasıl yapılır yemek servisi nasıl yapılır yemek servis açma ana yemek nasıl servis edilir servis nasıl yapılır lokanta servisi nasıl olur servis nasil yapilir yemek servisleri açma masa servisi açma yemekte servis nerelerden yapılır maşa servisinasıl yapılır masa servisi nasil yapilir yemekservisiaçma iyi bir servis nasıl yapılır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz