1. #1

  Yazar : Azwtesggwtflz

  Sponsorlu Bağlantılar

  Yazın Sineklerden Kurtulmanın Yolları

  Adana gibi memleketler Yazın sinekler çok olur. İşte size bu kücük ama sinir bozucu mahluklardan kurtulmanın yolları.

  Yazın Sineklerden Kurtulmanın Yolları
  1- Aynı anda iki gazete
  Başı neredeyse tamamen kendi etrafında dönen ve gözü 4 bin lensten oluşan bu müthiş yaratıkların aslında bir çok zayıf yönü de var. Örneğin sinekler havalanma anında bir süre sadece tek yöne doğru gidebilirler. Bu da kendilerini kolay av yapar. Bir başka avantajınız ise sineklerin aynı anda tek tehdide karşı kendilerini savunabilmeleri. Her iki elinize de birer gazete alın ve saldırın!

  2- Sıcak veya soğuk baskı
  Sinekler çok sıcak ve çok soğukta uçamazlar. 38 derecenin üstünde veya 9 derecenin altında yaşamaları mümkün değil. Evinizin sıcaklığını ayarlayın ve onları etkisiz hale getirin.

  3- Elektrik süpürgesi
  Sineklerin arkasında tehlike algılayıcısı yoktur. Duvardaki sineğe arkadan yaklaşın ve elektrik süpürgenizi çalıştırın. İşlem tamamdır.

  4- Sinek yiyen çiçek
  Bu yöntemi mutlaka duymuşsunuzdur. İki yaprağı arasına sinek konan çiçek aniden kapanıyor ve sineği güzelce sindiriyor.

  5- Elastik bantlar
  Sineklerin konunca ayaklarının yapıştığı bu bantlar, aynı zamanda sonları da oluyor.

  6- Alternatif spreyler
  Pahalı sinek spreyleri yerine evde kendiniz bir şeyler yapın. Örneğin bulaşık deterjanı sineğin solunumunu keser. Sirke veya cam siliciler de iyi iş görür.Saç spreyi
  Saçlarınızı donduran bu spreyler aynı şeyi sineğe de yapar ve sinek donup kalır.

  7- Klasik sinek yok edici
  Sinekleri klasik vurma yöntemiyle yok eden bu alet, çok sayıdaki hava boşluğuyla sineğe tehlike sinyalini hissettirmez.

  8- Tipik elle öldürme
  En eski ve en tatmin edici yöntemdir. Burada anahtar ellerinizi sineğin olacağını tamin ettiğiniz yerden biraz daha yüksekte şaplatmanızdır.

  9- Yapışkanlı sinek kağıtları
  Ticari olanları yerine bir kağıdı yapışkanla kaplayın üzerine de muz dilimleri koyun. Sinekler buna hayır diyemez. Sadece sıvı ile beslenen bu hayvanlar önce yiyeceğe kendilerine has bir sıvı salgılar sonra çözünen yiyeceği içlerine çekerler. Tabi bu sırada yapışkanımız görevini görecektir.

  10-Kibrit kutusu tarzında büyük kutu
  Sineği takip edin. İçine girince kapağı kapatın. Daha sonra dışarı çıkıp hayvanı serbest bırakın.

  11- Alacakaranlıkta kapı pencere açın
  Gecenin kör vaktinde kapınızı pencerenizi açın. Dışarıda göreceği herhangi bir ışık bile sineği çok cezbeder. Evinizden uçup gidecektir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Abdullah çevrimdışı

  Sineğe karşı sprey çıktı tüm vucuda sürünce sinek bir daha yemiyor...


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Yazın Sineklerden Kurtulmanın Yolları

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 4.50 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Yazın Sineklerden Kurtulmanın Yolları

sineklerden nasıl kurtuluruz sineklerden nasıl kurtulurum kör sineklerden nasıl kurtulurum sinekten nasıl kurtulurum kücük sineklerden nasil kurtulurum küçük sineklerden nasıl kurtuluruz evdeki sineklerden nasıl kurtulurum evdeki küçük sineklerden nasıl kurtulurum evdeki sineklerden nasıl kurtuluruz sineklerden nasıl kurtulur tuvalet sineğinden nasıl kurtulunur mutfaktaki küçük sineklerden nasıl kurtulurum sineklerden nasil kurtulurum sinekten nasıl kurtulunur sineklerden nasil kurtuluruz

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz