1. #1

  Yazar : irem çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mermerdeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

  Mermerdeki lekeler nasıl temizlerim? mermerdeki lekelerin temizliği gözümü korkuyor diyorsanız?,mermer temizliği,mermerdeki lekeler nasıl çıkarın cevaplarına bakabilirsiniz.

  1) Boyalı lekeler
  Meyva, kahve, içki ve nikotin lekeleri içine birkaç damla amonyak katılmış çamaşır suyuyla ovuşturulunca yok olurlar. Sonra duru suyla silmeyi ihmal etmeyin.

  2) Mürekkep lekesi
  Birkaç damla amonyak ve % 20 oranında oksijenli su karışımıyla lekeleri ovun. Kuruyunca mermerlerinizi yumuşak bir bezle parlatın.

  3) Yağ lekeleri
  Mermer üzerindeki yağ lekelerini çıkartmak için benzin kullanın. Ancak bu işi ateşten uzakta yapmayı sakın ihmal etmeyin.
  Sararan mermerler
  Sabunlu suyla silin. Sonra tuz katılmış limon suyuyla ovuşturun. Durulatıp kurutun.

  4) Pas lekeleri
  Oksalit asit pas lekeleri için birebirdir. Bir kaşık oksalit asidi az miktardaki sıcak su içinde eritin. Buna batırdığınız bir bezle lekeli yerleri ovun.

  5) Beyaz mermerler
  Bol tuz ilave edilmiş limon suyuyla ovun. Bir fanila parçasıyla parlatın.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  Bizimki siyah beyaz noktalı bişey.Ama bugün bişey döküldü galiba ve o kısım siyahlaştı.Sildik fln biraz açıldı ama çıkmıo.Nasıl çıkartırız.Ne döküldüğünüde bilmiyoruz


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mermerdeki Lekeler Nasıl Temizlenir?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Mermerdeki Lekeler Nasıl Temizlenir?

mermer üzerindeki boya lekesi nasıl çıkar mermerdeki boya lekesi nasıl çıkar mermerden boya nasıl çıkar mermerden boya lekesi nasıl çıkar mermerdeki kireç lekesi nasıl çıkar mermerdeki lekeler beyaz mermer nasıl temizlenir mermerdeki lekeler nasıl çıkar mermer nasıl temizlenir mermerden yağlı boya nasıl çıkar mermer lekeleri nasıl çıkar mermer nasıl beyazlar mermerdeki kireç lekeleri nasıl çıkar mermerden kireç lekesi nasıl çıkar sararan mermer nasıl temizlenir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz