1. #1

  Yazar : irem çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

  Kaynamış yada Kaynanamış Sütün Bozulması,Sütün Bozulduğu Nasıl Anlarız?

  Gıdalarda Bozulması gıdaların tüketilebilme niteliğinin yitirilmesine yönelik bileşim ve karakter özelliklerinin değişmesi olarak tanımlamak mümkündür. Bozulan bir gıdanın yapı, görünüş, renk, tat ve kokusunda çeşitli fiziksel ve kimyasal özelliklerinde değişmeler meydana gelir. Bu değişmeler bir taraftan gıdayı yenilemez hale getirerek ekonomik yönden kayıplara neden olurken diğer yandan da gıdayı sağlık açısından zararlı ve riskli hale getirebilirler.

  Süt ve mamulleri dayanıksız gıdalar grubuna girer.

  SÜTÜN BOZULMA ÇEŞİTLERİ
  Ahır kokusu / balık, sabun, acı, ekşi, yanık ve malt tatları / mavi-sarı, kırmızı renk teşekkülü / sünme ve köpürme olayıdır.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Muhibbi çevrimdışı

  Kokusundan ve tadından


 3. #3

  Yazar : Misafir

  içince zehirlendiysen bozuk,zehirlenmediysen normal süttür Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?


 4. #4

  Yazar : Şaban çevrimdışı

  BOzuk süt içince bir şey olur mu?


 5. #5

  Yazar : Misafir

  bozuk süt içince büyük ihtimal ciidi mide ağrıları geçirirsin.


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Sütün Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

sütün bozulduğunu nasıl anlarız bozuk süt nasıl anlaşılır sütün bozulduğu nasıl anlaşılır sütün bozuk olduğunu nasıl anlarız süt nasıl bozulur süt bozulması sutun bozuldugunu nasil anlariz sütün bozuk olduğu nasıl anlaşılır süt neden bozulur sütün bozulması nasıl anlaşılır ekşimiş süt nasıl değerlendirilir bozulan süt nasıl değerlendirilir sütün bozulup bozulmadığını nasıl anlarız sutun bozuldugu nasil anlasilir sütün bozuldugunu nasıl anlarız

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz