Sponsorlu Bağlantılar

24 Kasım Öğretmenler günü ne zaman ilan edildi?

Öğretmenler günü ilk ne zaman kutlandı
    Öğretmenler günü ne zaman kutlanır,
    Öğretmenler günü ne zaman ilan edildi

Öğretmenler gününün ilan edilmesi ve ilk öğretmenler günü Ne Zaman Kutlandı.
    öğretmenler gününin ilan edildiği tarih;

Bakanlar kurulu 11.11.1928 günü yaptığı toplantıda Atatürk'e Ulus Okullar Başöğretmenliği ünvanını verdi. 24 Kasım Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür.
    24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri açılmış ve aynı gün Atatürk, kendisine önerilen Başöğretmenliği kabul etmiştir. 24 Kasım tarihi aynı zamanda Atatürk’ün doğduğu gündür. Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur-yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır.

PAYLAŞ

Yazar : Hoca çevrimdışı

dunyanin en ozverili insanlarinin anildigi gun

Yazar : Misafir

teşekkürler : )

Yazar : Misafir

öğretmenim

öğretmenim sana mektup yazdım öğretmenim sen ayşeyi fatmayı severken onlara gülerken neden bana gilmedin neden beni semedin ama ben seni çok seviyodum24 Kasım Öğretmenler günü ne zaman ilan edildi?

Yazar : Goksel çevrimdışı

24 Kasım Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür.

Yazar : Elif Dilara çevrimdışı

Öğretmenim canım benim canım benim seni ben pek çok pek çok severimmm24 Kasım Öğretmenler günü ne zaman ilan edildi?

Yazar : Hatalısınız

hatalı bilgi veriyorsunuz

Atatürk 19 mayıs da doğmuştur 24 kasımda değil

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 7 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.57 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

öğretmenler günü ne zaman ogretmenler gunu ne zaman ögretmenler günü ne zaman öğretmen günü ne zaman öğretmenler günü nezaman ogretmenler gunu nezaman ögretmenler günü nezaman öğretmenler günü ne zamandır öğretmenler günü ne zaman ilan edildi öğretmenler günü ilk ne zaman kutlandı ögretmenler günü ne zaman kutlanır 24 kasım öğretmenler günü ne zaman kabul edildi ogretmenler gunu ne zaman ilan edildi öğretmenler günü ne zamankutlanır öğretmenler gününezaman

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz