1. #1

  Yazar : nerminyucel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Öğretmenler gününün anlamı nedir?  Öğretmenler gününün anlam ve önemi,
  24 kasım öğretmenler günü anlamı

  Bir milletin milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü ve kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.
  24 Kasım tarihi Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettikleri tarihtir. Bu bakımdan 24 Kasım Öğretmenler günü Atatürk’ün doğumunun 100. yıldönümü olan 1981 yılından beri kutlanmaktadır.Öğretmenler Gününde öğretmenin toplum içindeki yeri ve değeri belirtilir.

  Öğretmenler Gününde eğitime, öğretime hizmet etmiş, saygınlık kazanmış öğretmenler anılır. Gençlerin yetişmesindeki katkıları anlatılır.
  Öğretmen özverili, çevreye güven ve inanç veren, içi insan sevgisiyle dolu bir kişidir. Atatürk; "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." demekle öğretmene yüklediği sorumluluğu ve değeri anlatmıştır.

  Öğretmenler gününün anlamı nedir?

  Öğretmenler sevgi dağıtır. İçimizi aydınlatır. Bizi doğruya yöneltir. Bilgili kişiler olmamız için çaba gösterir. Dünyayı tanıtır. Öğretmen her alanda yeniliği, yenileşmeyi savunur. Gerçekleri anlatır. Beceri ve yeteneklerimizin gelişmesine yardımcı olur. Kısaca analar doğurur, öğretmenler yetiştirir.

  Tüm saygıdeğer öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun!..

  Öğretmenler gününün anlamı nedir?

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Öğretmenler gününün anlamı nedir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 11 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.64 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Öğretmenler gününün anlamı nedir?

öğretmenler gününün anlam ve önemi kısaca öğretmenler günü nedir öğretmenin önemi nedir kısaca 24 kasım öğretmenler gününn onemi öğretmenler gününün anlamının kısaca özeti öğretmenin önemi nedir öğretmenler gününün anlam ve önemi öğretmenler günü anlam ve önemi öğretmenler gününün önemi kısaca öğretmen sevgisi yazı öğretmenler günü anlam ve önemi kısa özeti öğretmenlergünününanlamı 24 kasımın anlam ve önemi ogretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktir kisa anlami ögretmenler günü nedir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz