1. #1

  Yazar : dr.zekiye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Kurutulmuş Portakal Kabuğu'nun Faydaları Nelerdir?  Kurutulmuş Portakal Kabuğunun Yararları
  Kurutulmuş Portakal Kabuğunun Faydası
  Kurutulmuş Portakal Kabuğu Faydaları Nelerdir?

  Kurutulmuş Portakal Kabuğu

  Bilindiği gibi portakal c vitamini deposu bir meyvedir ve hemen hemen herkes bu meyveyi sever.
  Portakal meyvesi suyu olduğu kadar kabuğu ile da bizlere fayda sağlıyor.
  Kabuğun üst kısmında bulunan dlimonene UV ısınlarının ölümcül düşmanıdır. Arizona Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada haftada bir çay kasığı kadar portakal kabuğu yemenin deri kanseri riskini yüzde 30 azalttığı görülmüş. Dış kabuğu ısırmak yerine, somonun üzerine çeşni yerine serpebilirsiniz ya da salatana sosla birlikte karıştırabilirsiniz.
  Kurutulmuş Portakal Kabuğunun Faydaları Nelerdir?
  Kurutulmuş Portakal Kabuğunu Haftada bir çay kaşığı kadar yemenin deri kanseri riskini yüzde 30 azalttığı görülmüştür.

  Kurutulmuş Portakal kabuğunun faydaları selülit tedavisi için de geçerlidir.
  Selülitlere karşı portakalın kabuğu yardımcı olabilir. Ultraviyole ışınlarına karşı etkisi olduğundan dolayı kozmetik sanayiinde de kullanılır. Vücuttaki sarkma ve kırışma sorunlarına karşı da portakal kabuğu kullanılmakta ve Portakal kabuğunun faydaları ile yararlarından faydalanılmaktadır.

  Böbrek taşı dökücü bitkisel karışım: Teksas üniversitesi tıp merkezinin yaptığı bir araştırmaya göre portakal suyu böbrek taşlarının yeniden oluşumunu engellemeye yardımcı oluyor. Böbrek taşı proplemi geçirenlere her gün bir bardak portakal suyu içmeleri önerilmiştir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat şimdi çevrimiçi

  Biz önceleri portakalı soyduktan sonra sobanın üzerine kabuğunu koyardık ve inanın odada harika bir enerji meydana gelirdi.


 3. #3

  Yazar : sadıkkuş

  ne tesadüf biz de aynını yapardık Kurutulmuş Portakal Kabuğunun Faydaları Nelerdir?) ortalık mis gibi kokardı


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Kurutulmuş Portakal Kabuğu'nun Faydaları Nelerdir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin Başkenti Neresidir ?

Resim Yükle

 Kurutulmuş Portakal Kabuğu'nun Faydaları Nelerdir?

portakal kabuğunun faydaları portakal kabuğu faydaları kurutulmuş portakal kabuğu faydaları kurutulmuş portakal kabuğu ne işe yarar portakal kabuğu ne işe yarar portakal kabuğu faydaları nelerdir portakal kabugunun faydalari portakal kabuğunun faydaları nelerdir portakal kabuğu çayı portakal kabuğunun yararları portakal kabuğu çayı faydaları kurutulmuş portakal kabuğunun faydaları portakal kabugunun faydaları portakal kabuğu neye yarar kurutulmuş portakal kabuğu

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz