1. #1

  Yazar : Nursena çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Reçellerin faydaları nelerdir ?

  Soframızın değişilmez tatlarından olan reçellerin birbirinden farklı bir çok yararı faydası var. Reçellerin bilinmeyen faydalarını sizler için derledik.

  Çilek reçelinin faydaları
  [/B]Vücuda kuvvet verir. Kolesterolü düşürür ve damar tıkanıklığını önler.? Aynı zamanda çok iyi bir antioksidan olan çilek bağışıklık sistemini güçlendirir. Kansere karşı kuruyucudur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına çok faydalıdır.

  Kayısı reçelinin faydaları
  Besleyici ve iştah açıcıdır. Bol miktarda demir içerdiğinden kansızlığa iyi gelir. Vücuttaki zararlı maddelerin uzaklaştınlmasına yardımcı olur. *Başta akciğer ve cilt kanseri olmak üzere kansere karşı komyucudur. Vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Özellikle gelişme çağındaki çocuklara faydalıdır. Raşitizm gibi gelişme bozukluklarını önler. Hastaların iyileşmesini hızlandırır. Sinirleri sakinleştirir ve uyku verir. *Migrene karşı da iyi gelir. Aynca cildi besler, nemlendirir ve yumuşatır..

  Ceviz reçelinin yararları
  Cevizin, özellikle yeşil cevizle yapılan reçelin faydaları saymakla bitmiyor. B1 ,B2 C,E vitamin zenginliği ile bilinen ve düzenli tüketildiğinde çocukların ve yetişkinlerin sağlıklı beslenmesine yardımcı olabilmesi için sabah, öğlen ve akşam tüketilmesi yeterli. Aynca menopoz döneminde bayanlarda oluşan kemik erimesini önlemek açısından oldukça yararlı olduğu görülmüş  Ayva reçelinin faydaları
  Göğüs hastalıklarında çok faydalıdır. Tüberküloz olanlara ayva tavsiye edilir.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Ananas reçelinin faydaları
  Vücuttaki yağı azaltarak kanser riskini azaltır. Lifli bir besin olduğu için kroner kalp hastalıkları riskini azaltır. *Doymuş yağ oranım ve kolestrolü düşürdüğü için yine kroner kalp hastalığı riskini azaltır.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Elma reçelinin faydaları
  Böbreklerin temizlenmesine yarar, baş ağn- sına iyi gelir, kolesterolü düşürür, yüksek tansiyonu düşürür, kan şekerini kontrol altında tutar, romatizma ve gut hastalığına iyi gelir, uykusuzluğa iyi gelir, bağırsaklardaki parazitlerin dökülmesini sağlar.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  İncir reçelinin faydaları
  İçerdiği yüksek lif oranı sayesinde sindirimi hızlandırır ve kolaylaştınr. Bağırsakları yumuşatır. Kabızlığı giderir. Vücuda kuvvet ve enerji verir. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Halsizliğe ve unutkanlığa iyi gelir. Öksürük ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Nezle ve bronşite faydalıdır.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Kestane reçelinin faydaları
  Vücuda kuwet ve enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandınr. Kandaki kolesterol oranını düşürür. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikâyetlerini azaltır. Karaciğere ve mideye de faydalıdır. İshali keser.

  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Vişne reçelinin faydaları
  Mide ve karaciğerin düzenli şekilde çalışmasına yardım eder. Vücutta biriken fazla suyun dışarı atılmasını sağlaması vişne yararlan arasındadır. Sindirim sistemi sağlığı için yararlıdır.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Armut reçeli
  Sindirim sistemini güçlendirir, hazmı kolaylaştırır. Böbreklerin düzenli çalışmasına, böbrek taşlannın ve kumunun dökülmesine yardım eder. İdrar söktürücüdür. Kanı temizler. Kansızlığa iyi gelir.


  Reçellerin faydaları nelerdir ?
  Gül reçelinin faydaları
  İshali keser. Bademcik ve boğaz iltihaplarını giderir. Mikrop öldürücüdür.

  Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi -146720110118025848665.jpg   -409620110118025856492.jpg   -107120110118030054869.jpg   -829820110118030109256.jpg   -724420110118030121883.jpg  

  -487020110118030134407.jpg  
  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

  vişne reçeline bayılırım, Ninem yapardı mis gibi kokardı.


 3. #3

  Yazar : PlulseJuisego

  Sağlıklı reçel insana vitamin sağlar


 4. #4

  Yazar : Kurban çevrimdışı

  Reçeller genelde kışın kahvaltı sofralarımıza renk ve tat katar


 5. #5

  Yazar : bunlarburada

  Gül reçeli anne sütünü de artırıcı özelliğe sahiptir.


 6. #6

  Yazar : Nursultan çevrimdışı

  reçelin faydası olduğunu düşünmüyorum sadece kahvaltılarımız da bir çeşit


 7. #7

  Yazar : cenkdeniz

  reçelin faydaları

  Bunu hangi bilimsel araştırmaya (!) dayanarak söylüyorsunuz merak ettim.


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Reçellerin faydaları nelerdir ?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 1 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Reçellerin faydaları nelerdir ?

reçelin faydaları incir recelinin faydaları çilek reçelinin faydaları incir reçeli faydaları çilek reçeli faydaları recel faydaları reçellerin faydaları recelin faydalari gül reçeli faydaları cilek recelinin faydalari incir reçeli nasıl yapılır reçelin faydaları nelerdir reçel yararları çilek reçelinin faydaları nelerdir cilek receli faydalari

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz