1. #1

  Yazar : Mahmut Hoca çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Atatürk'ün Kaleme Aldığı Eserler Nelerdir  Atatürk'ün Kaleme Aldığı Eserlerin İsimleri Nelerdir
  Mustafa Kemal Atatürk'ün Kaleme Aldığı Eserlerin Adları

  Atatürk'ün Eserleri

  1-Nutuk
  2- Medeni Bilgiler
  3- Bölüğün Muharebe Eğitimi
  4- Cumalı Ordugahı
  5- Takımın Muharebe Eğitimi
  6- Taktik Tatbikat Gezileri
  7- Geometri
  8-Subay ve Komutan ile Konuşmalar

  Atatürkün Kaleme Aldığı Eserler Nelerdir

  Nutuk

  Yurt topraklarının, işgal edildiği günlerden başlayarak, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan İstiklal Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve inkılapların yapılışını anlatan Nutuk, siyasi ve milli tarihimizin birinci elden, değerli bir kaynak eseridir.

  TAKIMIN MUHAREBE EĞİTİMİ

  Bu kitap; Berlin Askeri Üniversitesi eski müdürlerinden General Litzmann'ın "Seferber Mevcudunda Takım, Bölük ve Taburun Muharebe Talimleri adlı eserinin ilk bölümünü oluşturmakta olup, Selanik'te 3.Ordu Karargahı'nda görevli, Kurmay Kıdemli Yüzbaşı Mustafa Kemal tarafından Almancadan Osmanlıca diline çevrilmiş ve 1908 yılında Selanik Asır Matbaasında basılmıştır.

  TAKTİK VE TATBİKAT GEZİSİ

  Bu eserinde, bir muharebeyi sevk ve idarede belirli kuralların olamadığını vurgulaması yanında, komutan olan kişinin nitelikleri üzerinde de durmuştur.

  SUBAY VE KOMUTAN İLE KONUŞMALAR

  Subay ve Komutan ile Konuşmalar" Atatürkün askerliğe ilişkin eserlerinin en önemlilerinden birisidir. Bu eser, Atatürk, 1914 yılında Kurmay Yarbay rütbesiyle Sofya askeri Ataşesi olarak bulunduğu sırada, Nuri conker'in Zabit ve Kumandan (Subay ve Komutan)" adlı kitabına karşılık olarak yazılmıştır.

  CUMALI ORDUGÂHI

  Cumalı Ordugâhı; Makedonya bölgesinde, Köprülü - İştip yolu üzerinde bulunmaktadır. Bu ordugâhta, 3. Süvari Tümen Komutanı Tuğgeneral Suphi Paşa'nın komutası altında kurulan bir süvari tugayına eğitim ve manevra yaptırılmıştır.

  BÖLÜĞÜN MUHAREBE EĞİTİMİ

  Bölük Muharebe Eğitimi" olarak yayınlanan eser, meskun yerlerde muharebe, savunma ve taarruz konularını kapsamaktadır.

  MEDENİ BİLGİLER (YURTTAŞLIK BİLGİLERİ)

  Medeni Bilgiler ve Atatürk'ün El Yazıları adlı kitap Prof. Dr. A. Afetinan tarafından ilk kez 1930'da Vatandaş İçin Medeni Bilgiler" adıyla yayımlanmıştır.

  GEOMETRİ

  Atatürk bu kitabı ölümünden bir buçuk yıl önce III. Türk Dil Kurultayından hemen sonra 1936-1937 yılı kış aylarında Dolmabahçe Sarayında kendi eliyle yazmıştır.

  PAYLAŞ

 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Atatürk'ün Kaleme Aldığı Eserler Nelerdir

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 5.00 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Atatürk'ün Kaleme Aldığı Eserler Nelerdir

atatürkün yılından klalma eserler nelerdir atatürkün eserleri nelerdir atatürk ün eserlerinin isimleri ve içeriği atatürk ün kaleme aldığı yazılar atatürk kaleme aldığı eserleri mustafa kemal in kaleme aldığı eserler atatürk ün kaleme aldığı eserler mustafa kemal in bıraktığı eserler nelerdir bölüğün muharebe eğitimi mustafa kemalin kaleme aldığı yurt topraklarının işgal edildiği 3 süvari tümen komutsüvari eser mustafa kemal 3suvari tumen egitim ve manevlari anlattigi eserin adi

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz