1. #1

  Yazar : Muallim çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı?  Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı
  Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıkmıştır

  Mustafa Kemal Atatürk 19 Mayıs 1919'da Samsuna Çıkmıştır.

  1919 yılı başlarında İngilizler, Türklerin Pontusçulara karşı geliştirmiş oldukları direnişlerden rahatsız olmaya başlamışlardı.

  Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı?

  Damat Ferit Paşa, Sadrazam olduktan sonra sorunun çözümü için yollar aramaya başlamıştı. 30 Nisan 1919'da 9. Ordu Müfettişliğine atanan Mustafa Kemal, Samsun'a, görev bölgesindeki iç huzuru sağlamak, silah ve cephaneleri toplamak, vatandaşlara silah dağıtılmasını engellemek ve bunu yapan kuruluşları ortadan kaldırmak üzere gönderildi.

  16 Mayıs 1919'da Samsun'a hareket eden Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktı.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Kurban çevrimdışı

  19 mayıs 1919 artık bu tarihi beynimize kazımışlarki samsun denince akla direk bu tarih geliyor


 3. #3

  Yazar : Misafir

  (.atatürk.10.kasım.ı.bıze.cok.guzel.bi.sekilde.ver di.30.ağustos.zafer.bayramınız.kutlu.olsun.)
  Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı?
  atatur bırgunsordumbabamaatatürknedenbüyükcocugumdedıyaln ızbızdeyızustuntanırhermilletenbüyükesırdırkurdugu cumhuryiycokkotubırzamandı uucurmaydı vatan ataturk kurtardı bızı (..
  .SAYGI.DUY.ATATÜRKE....)


 4. #4

  Yazar : Elif Dilara çevrimdışı

  19 mayıs 1919 şiir gibi ezberledik


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 2 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 2.50 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Mustafa Kemal Atatürk Ne Zaman Samsuna Çıktı?

atatürk ne zaman samsuna çıktı ataturk samsuna ne zaman cıktı atatürk samsun a ne zaman çıktı atatürk samsuna ne zaman çıktı atatürk ne zaman samsuna çıktı tarihi ataturk samsuna ne zaman cikti atatürk ne zaman samsuna gitti atatürk ne zaman samsun a çıktı ataturk samsuna ne zaman cikmistir atatürk ne zaman samsuna çıkmıştır atatürk ne zaman samsuna cikti http wwwyasambucom forum mustafa kemal ataturk 68157 mustafa kemal ataturk ne zaman samsuna ciktihtml atatürk samsun a ne zaman çıkmıştır ataturk ne zaman samsuna gitti ataturk ne zaman samsuna cikti

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz