1. #1

  Yazar : Goksel çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Atatürk'ün Mezarı Nerede ?  Atatürk'ün Kabri hangi Şehirde ? ,
  Mustafa Kemal Nerede Yatıyor ? ,
  Atatürk kabri Nerededir ? ,

  Atatürk'ün asıl mezarı, tören yapılan simgesel mezarının altındaki mezar odasında bulunmaktadır Atatürk'ün pirinçten yapılmış mezarının çevresinde, 80 ilimizden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden getirilmiş yurt toprakları, yine pirinçten kavanozlar içinde, bulunmaktadır.

  Atatürkün Mezarı Nerede ?

  Türk Kurtuluş Savaşı’nın ve Türk İnkılâplarının büyük önderi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk vatanının bağımsızlığını kazanması için giriştiği savaş ve Türk milletini çağdaş uygarlık seviyesine ulaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği inkılâplarla geçen yaşamı 57 yıl sürmüş ve Büyük Önder 10 Kasım 1938 de ebediyete intikal etmiştir.

  Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye’yi bütün kurumları ile çağdaş uygarlığın bir üyesi yapan, insanlık tarihine mal olmuş büyük bir önderdir. O’nun yüceliğini her yönüyle temsil edecek, ilke ve inkılâpları ile çağdaşlaşmaya yönelik düşüncelerini yansıtacak bir anıtmezar yapma fikri, Atatürk’ü kaybetmenin derin hüznü içindeki Türk milletinin ortak isteği olarak belirmiş ve yapımına karar verilmiştir.

  Atatürkün Mezarı Nerede ?

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Anıtkabir de mozelinin alt kısmında bulunuyor, tabi Anıtkabir Ankara Tandoğan'da


 3. #3

  Yazar : köpecik çevrimdışı

  tşkler paylaşım için!


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Atatürk'ün Mezarı Nerede ?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 8 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.38 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Atatürk'ün Mezarı Nerede ?

atatürkün mezarı nerede atatürk mezarı nerede atatürkün mezarı nerededir ataturkun mezari nerede atatürk nerede yatıyor atatürk ün cenazesi nerede atatürkün mezarı nerde atatürk ün mezarı nerededir atatürk mezari nerede atatürkün mezarı atatürk ün mezarlığı nerede atatürkün mezari nerede ataturkun mezari nerde atatürk ün kabri nerede atatürkün mezarı nerede bulunmaktadır

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz