1. #1

  Yazar : Naciye çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Göz Makyajı Yapma Tekniği  Göz Makyajı Yapılışı
  Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı

  Göz makyajı yapmanın püf nokları neler konumuzda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız sevgili bayanlar Eğer cildiniz açık renkli ise ve sarışınsanız, şansınız yüksek. Hemen hemen her renk farı kullanmanız mümkün. Karamel, kahve, gri ve kremrengi özellikle uyum sağlayacaktır. Önce kirpiklerinizin dibinden açık bir rengi göz kapağınızın bittiği yere kadar sürün.

  Kahverengi, bronz gibi daha koyu renkleri göz kapağının üstüne kullanın. Göz kapağının bitiş çizgisine ise en koyu tonu da derinlik katması için sürün.

  Koyu tonları esmerler rahatlıkla kullanabilirler. Kirpiklerin dibine kadar koyu renk farı, yan taraflara doğru hafifçe uzatarak sürün.Karamel, gri, lila veya siyah gibi renkleri ise kızıllar kullanabilirler. Sarışınlarinkine benzer makyajı bu renklerle yapabilirsiniz ancak gözle burun arasındaki kısma fazla koyu renkler sürmekten kaçınmalısınız.

  Buğulu göz makyajı nasıl yapılır

  Hem alta hem üst kirpiklerinizin diplerini siyah göz kalemiyle boyayıp koyu tonlarda bir göz farını göz kapaklarınıza sürdükten sonra parmaklarınızın yardımıyla far ile kalemin iç içe geçmelerini sağlayarak ve göz kapağınızın üstünde renkleri iyice yayın.

  Son olarak mascara ile kirpiklerinizi boyayarak buğulu göz makyajınızı tamamlayın.

  Göz Makyajı Yapma Tekniği

  Göz Makyajı Nasıl Yapılır

  Eyeliner yada göz kalemini hem üst kısma hem alt kısma veya yalnızca üst kısma sürebilirsiniz ama sürdükten sonra mutlaka yumuşatmanız gerekir.. Bunu ıslak bir pamukla, pamuklu çubukla yada bazı göz kalemlerinin arkalarında bulunan silgilerle yapmanız mümkün.

  Eğer açık renkli farlar kullandıysanız veya günlük hafif bir makyaj istiyorsanız göz kalemini olabildiğince ince sürmelisiniz, bunun yanında kahverengi göz kalemi kullanmak daha doğal görünmenize imkan sağlayabilir.

  Gözün alt kısmına da kalem çekmek yerine, kirpiklerin dibine az miktarda koyu renk bir far sürmeyi deneyebilirsiniz.

  Rimel sürer iken de bazı noktalarda dikkatli olmalısınız. Kurumuş bir rimel (yaklaşık 3 aydan sonra kurumaya başlar) istediğimiz etkiyi gösteremez. Rimeli kullanmadan önce kirpiklerinizi tarakla yada kirpik kıvırıcısıyla düzelterek, karışmalarını ya da birbirine yapışmalarını engelleyebilirsiniz.

  Biraz şık ve farklı bir görünüm için siyah ya da kahverengi sürdüğünüz rimelin üzerine sadece uçlarına mor yada lacivert sürmeyi deneyebilirsiniz.

  Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmelerini istiyorsanız eğer, rimelden önce birazcık pudra sürüp, kuruduktan sonra da ikinci katı sürmek istediğiniz etkiyi yaratacaktır.

  Göz Makyajı Yapma Tekniği

  PAYLAŞ

 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Göz Makyajı Yapma Tekniği


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Göz Makyajı Yapma Tekniği

göz makyajı makyaj yapma teknikleri hafif göz makyajı nasıl yapılır ıslak göz makyajı kahverengi göz makyajı goz makyaji günlük makyaj yapımı günlük göz makyajı günlük makyaj teknikleri rimel sürmenin püf noktaları buğulu makyaj tekniği goz makyaji yapma göz makyaji tekniki esmerler icin goz makyaji rimel sürme puf nokta

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz