1. #1

  Yazar : ebruli çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler  Ebru Gündeş Biyografisi
  Ebru Gündeş Nereli ve Ne Zaman Doğmuştur
  Ebru Gündeş Kimdir, Fotoğrafları En Güzel Resimleri


  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler
  Ebru Gündeş, 12 Ekim 1974 tarihinde İstanbul´da doğdu.Konfeksiyon işçisi olarak çalıştığı yıllarda sesinin güzelliğini duyan bir tanıdık vasıtasıyla Neşe Demirkat´a götürülür.

  Amaç, Ebru Gündeş´in Allah vergisi güçlü sesini değerlendirmek ve müzik piyasasına kaliteli ve genç bir ses sunmaktır.

  Neşe Müzik Yapım, o günlerde henüz kurulmadığı için Neşe Demirkat, bu sesi değerlendirmeleri için Marş Müzik Yapım´ın o zamanki yöneticisi Koral Sarıtaş ve ünlü kemani ve besteci Selçuk Tekay´a yönlendirir onu.Gündeş, bu iki önemli müzik adamından da tam not alarak Marş Müzik Yapım´la anlaşır.

  Albüm hazırlıklarına başlamadan önce sahne tecrübesi kazanmak ve şöhret dünyasının büyüleyici dünyasına alışabilmek için bir süre Emel Sayın´a vokalistlik yapar. Güzel sanatçı, çok kısa sürede uyum sağlayarak ilk albümünün hazırlıklarına başlar.

  Ve 1993 yılında 'Tanrı Misafiri' adlı ilk albümü müzik dünyasına bomba gibi düşer. Selçuk Tekay´ın prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde Gündeş, ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.
  Bu albümle birçok ödüle layık görülen Gündeş, 1994 yılından başlayarak Kral TV Video Müzik Ödülleri´nde 'En İyi Kadın TSM Sanatçısı' ödülünü üç yıl boyunca kimseye kaptırmaz.

  Ebru Gündeş, ilk albümün ardından hemen ikinci albümün hazırlıklarına başlar ve ertesi yıl 'Tatlı Bela' yayınlanır. Genç sanatçı, 'Tatlı Bela'da bu sefer ağırlıklı olarak slow ve romantik parçalar seslendirir.

  'Ben Daha Büyümedim' adlı üçüncü albümü 1995 yılında çıkar.Albüm, 'Fırtınalar' adlı ilk hitiyle ses getirirken Gündeş, 'Ben Daha Büyümedim' ve 'Çok mu Gördünüz' adlı parçalarla eleştirilere sitem eder.Bu albüm, Ebru Gündeş´in müzik hayatında Serdar Ortaç´la olan birlikteliğin de başlangıcı olur.

  'Kurtlar Sofrası' adlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkar. Bu arada oyunculuk tekliflerini de değerlendiren Ebru Gündeş, albümlerinin ismini taşıyan televizyon dizilerinde başrol alır.

  İki yıllık bir aranın ardından 1998 yılında 'Sen Allahın Bir Lütfusun' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini alır.

  Ebru Gündeş Resimleri

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Elma çevrimdışı

  Ebru Gündeş gerçekten çok sevdiğim bir sanatçı


 3. #3

  Yazar : Hoca çevrimdışı

  özellikle popstar alaturka serisinden beri üzerine zorla yakıştırmaya çalıştığı ağır tavırlarla, konuşurken sesine yumuşak ama olgun bir hava vericem derken kırım kırım kırılmasıyla, iticiliğin ve yapmacıklığın dibine vuran kadın.


 4. #4

  Yazar : Misafir

  ebru gündeşin sevmediği şeyler nelerdir


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 6 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.33 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Ebru Gündeş Hakkında Bilgiler

ebru gündeş ebru gündes ebru gundes ebru ebru gündeş hakkında bilgi ebru gündeş ile ilgili bilgiler ebru gündeş bilgileri ebru gündeş hakkında kısa bilgi ebru gündeş hakkında bilgiler ebru gundeş ebru gundes hakkinda bilgi ebru gündeşin sevdiği şeyler ebru gnde ebrugundes ebru gundes resimleri

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz