1. #1

  Yazar : Murat çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Çevremizdeki Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir?

  Çevremizdeki canlılar ve bu canlıların ortak özellikleri hakkında kısa bilgiler vereceğimiz konu.

  Bulunduğumuz ortamda, doğada bulunan bilinen milyonlarca tür canlı bulunmaktadır. Bu canlıların bir bölümü karada bir bölümü deniz ve tatlı sularda yaşamaktalar. Çevremizde yaşayan Canlılar dünyası bitkiler ve hayvanlar olmak üzere iki büyük gruptan meydana gelmektedir.İnsanlar çevresindeki canlı varlıklardan yararlanabilmek için onları incelemek ve araştırmak gereği duymuşlardır.Bu sebeple hayvanlar ve bitkiler dünyası insanlar için bir araştırma konusu olmuştur hep.

  Nerede yaşıyor olursak olalım çevremizde birçok canlı varlık bulunmaktadır. Çevremizde bulunan bu varlıklar, yakın ve uzak çevremize bağlı olarak farklılık göstermektedir.

  Çevremizde bulunan hayvanlar ve bitkiler canlı varlıklardır.

  Çevremizde bulunan bütün canlı varlıkların kendilerine özgü farklı şekilleri ve büyüklükleri olduğu gibi bazı ortak özellikleri de bulunmaktadır.

  Çevremizdeki Canlılar

  Hayatlarını sürdürmek gelişip büyümek için beslenirler.

  Yaşamlarını sürdürmek için solunum ve boşaltım yaparlar.

  Çevrelerindeki uyarıları alır ve bu uyarılara tepki verirler.

  Türlerinin devamını sağlamak için ürerler.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : canım bebeğim

  organlar

  çok kolaydı açıkçası


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  Çevremizdeki Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir?

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 20 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.35 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

İstanbul Ne Zaman Fethedilmiştir ?

Resim Yükle

 Çevremizdeki Canlılar Ve Canlıların Ortak Özellikleri Nelerdir?

çevremizdeki canlıların ortak özellikleri çevrenizdeki canlıların ortak yönleri yada farklılıkları neler olabilir çevremizdeki canlıların ortak özellikleri nelerdir çevremizdeki canlıların ortak yönleri yada farklılıkları neler olabilir canlıların ortak özellikleri nelerdir canlıların ortak özellikleri çevremizdeki canlılar ve ortak özellikleri çevrenizdeki canlıların ortak yönleri ya da farklılıkları neler olabilir çevremizdeki canlılar çevremizdeki canlıların ortak yönleri yada farklılıkları nelerdir çevremizdeki canlıların ortak yönleri çevremizdeki canlıların ortak ve farklı yönleri çevremizdeki canlılar nelerdir çevrenizdeki canlıların ortak yönleri yada farklılıkları nelerdir çevremizdeki canlıların ortak yönleri ya da farklılıkları nelerdir

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz