1. #1

  Yazar : Mahmut Hoca çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013  2013 Haftalık yeni ders çalışma programı çizelgesi
  Öğrencilerin yeni ders saatleri nedir

   Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013
  MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı "İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesine" dair Kurul Kararını yayımladı. Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre zorunlu ders saati sayısı aynı kalırken ikinci dörtte seçmeli ders saati sayısı arttırılmıştır.

   Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013 Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013 Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013

  ÇİZELGENİN UYGULANMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR
  1. Serbest etkinlikleri uygulama velinin isteği doğrultusunda okul yönetiminin kararına bağlı olup zorunlu değildir.
  2. Seçmeli derslerin kaç kez alınabileceği dersin adının yanında parantez içinde belirtilmiştir.
  3. Seçmeli derslerden birden fazla sınıf düzeyinde alınabilecek derslerin öğretim programları modüler bir yapıda oluşturulacaktır. Öğrenciler bu derslerden herhangi birini, 5-8. sınıf arasında herhangi bir sınıfta ya da sürekli olarak alabileceklerdir. Öğrenci, beşinci sınıftan itibaren programda seçmeli olarak yer alan bir dersi ilk kez sekizinci sınıfta alabileceği gibi, bu dersi beşinci sınıftan itibaren sürekli olarak seçebilir ya da herhangi bir sınıf düzeyinde başka bir alandan ders seçebilir.
  4. Öğretim programlarının uygulanmasında haftanın belirli bir günü/günleri sekiz (8) ders saatlik zaman dilimi “seçmeli ders saatleri” olarak belirlenir. Bu şekilde farklı sınıf düzeylerinde olup fakat seçtikleri ders açısından aynı seviyede olan öğrencilerden seçmeli ders grubu oluşturulması sağlanır. Örneğin bir öğrenci Kur’an-ı Kerim dersini ilk kez yedinci sınıfta alıyorsa ve henüz başlangıç seviyesinde ise bu dersi beşinci, altıncı ve sekizinci sınıfta okuyan ve başlangıç seviyesinde olan öğrencilerle birlikte alabilir. Böylece hem kaynakların daha rasyonel kullanılması hem de öğrenciler için tercih haklarının karşılanması imkânı sağlanır.
  5. Sanat ve Spor, Görsel Sanatlar, Müzik, Spor ve Beden Eğitimi dersleri öğrencilerin tercihlerine bağlı olarak iki (2) ya da dört (4) ders saati olarak seçilebilir.
  6. Beşinci sınıfta Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri (20 ders saati) ile en az 4 ders saatlik seçmeli dersi tamamlamak kaydıyla, imkân ve şartları uygun olan okullarda isteğe bağlı olarak 18 ders saatine kadar yabancı dil dersi öğretimi yapılabilir.
  7. İsteyen okullarda 8 ders saatine kadar okul ve çevrenin şartları ile öğrencilerin bireysel özellikleri ve ihtiyaçları dikkate alınarak; sanat etkinlikleri, sportif çalışmalar, sosyal ve kültürel etkinlikler ile her türlü eğitici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi okul yönetiminin kararına bağlı olarak uygulanabilir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : Misafir

   Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

  Haftalık Ders Çalışma Programı 2012-2013

8sınıf ders çalışma programı ders çalışma programı 8 sınıf haftalık ders çalışma programı 8sınıf ders programı örnekleri 8 sınıf ders çalışma programı 7 sınıfa uygun ders çalışma programı 8 sınıf öğrencisi için çalışma programı 8 sınıf ders çalışma programı örnekleri 8sınıf ders çalışma programı çizelgesi lise 1 ders çalışma programı çizelgesi 7sınıf haftalık ders çalışma planı 8sınıf evde ders çalışma programı haftalık ders çalışma programı 8sınıf 8sınıf için ders çalışma planı yaz tatili 8sınıf günlük ders çalışma programı

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz