1. #1

  Yazar : kiraz çevrimdışı

  Sponsorlu Bağlantılar

  Okul Öncesi Hareketli Oyunlara Örnekler  Okul Öncesi Hareketli Oyunlara Örnekler, Hareketli Oyun Örnekleri Okul Öncesi

  Okul öncesi çocuklara öğretebileceğiniz birkaç oyun örneği;

  OYUNUN ADI : Kurbağa ve Leylekler

  YAŞ GRUBU : 61-72 ay grubu

  GELİŞİM ALANI : Psikomotor ve bilişsel gelişim

  AMAÇ : Çocukların beden gelişimine yardımcı olmak ve dikkatini arttırmak

  MATERYAL :Tebeşir

  OYUNUN OYNANMASI:

  Oyun yerine iç içe iki büyük daire çizilir.2 Gruba ayrılan çocukların bir bölümü leylek olur ve büyük dairenin dışına sıralanır.Diğerleri kurbağa olur ve orta daireye dağılır.En içteki daire göl ve bataklık alanıdır.Leylekler büyük dairenin dışında leylek yürüyüşü ile ‘‘lak lak lak ‘’ diye gezinmeye başlarken kurbağalarda kurbağa sıçraması ile ‘‘kuvak kuvak kuvak’’ sesleri ile dolaşırlar.Öğretmenin :
  -Karnınız aç mı? Sorusuna leyleklerin:
  -Aç demesi üzerine kurbağalar yakalanmamak için hemen göle sıçrarlar.Bu sırada göle kaçamayıp leyleklere yakalanan leylek olurlar ve oyuna yeniden başlanır.Leylekler hiçbir zaman göle girmemelidir.


  OYUNUN ADI : Çömel Kurtul

  YAŞ GRUBU : 4-5-6 yaş grubu

  GELİŞİM ALANI : Çocukların beden hareketlerinin gelişimine yardımcı olur.

  AMAÇ : Çocukların dikkatini arttırır.

  MATERYAL :Mendil

  OYUNUN OYNANMASI:

  Oyuncular arasından bir ebe seçilir. Diğerleri oyun alanına dağılır. Ebe ayakta gördüğü oyucuları kovalamaya ve mendille vurmaya çalışır. Diğerleri vurulmamak için ebe yanına geldiği sırada yere çömelir,ebe bunları vuramaz. Ayakta ebelenen olursa, kendini arkadaşlarına tanıtmak için bir kolunu yukarı kaldırır ve ‘’ ben ebeyim ‘’ diye bağırır. Oyun bir süre böyle devam eder.

  OYUNUN ADI : Kırmızı - Beyaz Oyunu

  YAŞ GRUBU : 4-5-6 yaş grubu

  GELİŞİM ALANI : Psikomotor gelişimi

  AMAÇ : Çocukların beden gelişimine yardımcı olmak

  MATERYAL :Tebeşir

  OYUNUN OYNANMASI:

  Oyuncular iki takıma ayrılır.Takımlardan birisi kırmızı,diğeri beyaz diye adlandırılır.30 adım kadar aralık bırakılarak her iki takıma birer kale çizgisi çizilir.Sonra her iki takımda birbirine sırtları dönerek dizilir.Öğretmen önce hangi takımın adını söylerse o takım diğer takımı kale çizgisine kadar kovalar,yakalanan esir olur.

  OYUNUN ADI :Kahkaha Oyunları

  YAŞ GRUBU : 61-72 ay grubu

  GELİŞİM ALANI : Dikkat ve motor haraketlerini kontrol etmesine yardımcı olur .

  AMAÇ : Çocukların dikkatini arttırır. Çocukların motor hareketlerini kontrol altına almalarına yardımcı olur.

  MATERYAL :Tebeşir.

  OYUNUN OYNANMASI:

  Öğretmen elinde tutuğu bir eşyayı göstererek ‘’Çocuklar, bu elimdeki tebeşiri yukarı attığımda herkes istediği gibi kahkahalarla gülebilecek ama tebeşiri tuttuğum zaman hiç kimse gülmeyecek ,ciddi olacak ‘’der. Önce oyunun bir denemesi yapılabilir. Sonra uygulamaya geçilir. Bu arada gülmesini tutamayan olacaktır. Ama birkaç kez kurala uymayan olursa bir süre oyuna katılamaz. Hiç yanılmayan olursa, oyun monoton bir şekile dönüşürse öğretmen elindeki eşyayı yukarı atarmış gibi yapar ve avucuna saklar. Bu hareket bir çok oyuncuyu şaşırtabilir.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : pepe çevrimdışı

  Bu hareketli oyunlar bir çok çocuğun hoşuna gideceğini düşünüyorum


 • Konuyu değerlendir: Bu konuyu beğendiniz mi?

  Okul Öncesi Hareketli Oyunlara Örnekler


  Değerlendirme: Toplam 0 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin güneyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 Okul Öncesi Hareketli Oyunlara Örnekler

oyun albümü için hareketli oyunlar oyun albümü için oyun örnekleri okul öncesi oyun albümü oyun albumu ornekleri oyun albümü okul öncesi takım oyunları okul öncesi okul öncesi albüm örnekleri okul öncesi deney albümü örnekleri deney albümü örnekleri oyun albümü örnekleri okul öncesi takım oyunları oyun albümü hareketli oyun örnekleri okul öncesi oyun albümüörnekleri okul öncesi deney albümleri okul öncesi oyun albumü

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz