1. #1

  Sponsorlu Bağlantılar

  1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi  Performans ödevi 1.Sınıf Atatürkün Hayatı
  1.sınıf atatürkün hayatı performans ödevi
  1.Sınıf Atatürkün Hayatı

  Atatürk 1881’de Selanik’te doğdu. Annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi’dir. Sırasıyla, Mahalle Mektebi, Şemsi Efendi Okulu, Selanik Mülkiye Rüştiyesi, Selanik Askeri Rüştiyesi, Selanik Askeri İdadisi, Harp Okulu ve Harp Akademisi’ne gitti. 1893 yılında Askeri Rüştiye’de okurken matematik öğretmeni tarafından adına “Kemal” ilave edilerek Mustafa Kemal adını aldı. Harp Akademisi’nden yüzbaşı rütbesiyle mezun olarak Şam’da göreve başladı.

  Osmanlı Devleti zamanında Trablusgarp Savaşı, Balkan Savaşları ve I. Dünya Savaşı’na katıldı. Osmanlı Devleti I. Dünya Savaşı’ndan yenik ayrılınca Mondros Ateşkes Antlaşması imzalandı. Bu antlaşma uyarınca vatan topraklarının işgalinin başlaması üzerine Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlattı.

  Havza ve Amasya Genelgelerini yayınladıktan sonra, Erzurum ve Sivas Kongrelerini topladı. Sivas Kongresi ile bütün milli cemiyetleri tek çatı altında birleştirerek Anadolu ve Rumeli Müdafaai Hukuk Cemiyeti’ni kurdu. Sivas Kongresi’nin ardından İstanbul Hükümeti ile Amasya Görüşmesini yaptı. Böylece İstanbul Hükümeti, Temsil Heyetinin varlığını resmen tanımış oldu.

  Mustafa Kemal, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılması ile Meclis ve Hükümet Başkanlığına seçildi. 5 Ağustos 1921’de kendisine Meclis tarafından Başkomutanlık görevi verildi. Sakarya Savaşı’nın kazanılmasının ardından, Gazilik ünvanı ve Mareşallik rütbesi ile onurlandırıldı. Büyük Taarruzu yöneten ve düşmanın tamamen yurttan atılmasını sağlayan Gazi Mustafa Kemal, 29 Ekim 1923’de Cumhuriyetin ilan edilmesi ile beraber Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı oldu.

  1934 yılında Gazi Mustafa Kemal’e meclis tarafından “Atatürk” soyadı verildi. Atatürk, gerçekleştirmiş olduğu inkılaplar ile Türkiye Cumhuriyeti’nin medeni ülkeler seviyesine çıkmasını sağladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938’de Dolmabahçe Sarayı’nda hayata gözlerini yumdu.

  PAYLAŞ

 2. #2

  Yazar : pepe çevrimdışı

  Atatürk'ün hayatı performans ödevi için kolay bir konu bence


 3. #3

  Yazar : Murat çevrimdışı

  1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi pepe Nickli Üyeden Alıntı 1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi
  Atatürk'ün hayatı performans ödevi için kolay bir konu bence
  1. Sınıflar için oldugundan o kadarda kolay değil, 1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi


 4. #4

  Yazar : Misafir


  ÇOK GÜZEL ÇOK SAOL İNŞALLAH YÜKSEK NOT ALIRIM BU ARADA BEN 5. SINIFA GİDİOM BENİM BİLE İŞİME YARADI SAOL1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi


 • Bu konuyu beğendiniz mi?

  1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi

  Güncel Beğeni


  Değerlendirme: Toplam 4 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.50 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Türkiyenin kuzeyinde kalan Deniz hangisidir?

Resim Yükle

 1.Sınıf Atatürkün Hayatı performans ödevi

ilkokul 1sınıf atatürkün hayatı 1sınıf atatürkün hayatı performans ödevi 1 sınıf atatürkün hayatı performans ödevi atatürkün hayatı proje ödevi atatürkün hayatı proje ödevi 1sınıf ilkokullar için atatürkün hayatı ilkokul düzeyinde atatürkün hayatı 1 sınıflar için atatürkün hayatı 1sınıf düzeyinde atatürkün hayatı atatürkün hayatı ilkokul 1sınıf için atatürkün hayatı ödevi kısaca atatürkün hayatı ilkokullar için atatürkün hayatı performans ödevi atatürkün hayatı ilkokul ödevi atatürkün hayati ilkokul düzeyinde

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz