Sponsorlu Bağlantılar

Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri

Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılışları
    Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Nelerdir

Evde yapılabilecek bir çok basit icat var elbette biz bunalrdan ikisini sunuyoruz Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılışları

Meşrubat Dökme Aleti

Bir masa da kahvaltı yaparken en zor şey bardaklara ikide bir kola ,meyva su ve benzeri meşrubatları doldurmaktır her halde .Özelliklede bu meşrubatlar 3 , 4 litrelik büyük boyutlarda ise çocukların veya bayanlar için baya bir zor olur sanırım. ,bu geliştirelen icat ile ,tasarımı basit gerçekten yanlız düşünmek gerekiyor .İki parmağın kullanımıyla, döken mekanizma yardımıyla , bir galon sürahisi ya da 3,4 litrelik şişeleri rahat bir şekilde sağa sola dökmeden bardaklara doldurmak mümkün …

Limon Pili İcadı

Gerekli Malzemeler

* 4 AdLimon (Eksi ve sulu olanlar tercihimizdir)
    * 4 Ad Çivi (Çinko yani galvenizli olanlardan)
    * 4 parça Bakır (bakır olan her şey olabilir)
    * 1 Ad Led ve yeterince tel

Deneyin Amacı :
    Bir kasa limon kullanarak piknikte cep telefonu şarj edilebilir mi?

YAPILIŞI

Önce resimde gördüğünüz gibi Limonun bir tarafına çinko diğer tarafına bakır malzemeyi batırıyoruz, bu arada çinko çivi (-), bakır olan kısım (+) voltaj oluyor

Ve kablo uçlarına bir led takıyoruz ve “aaaa led yandııı” diyoruz ve şaşırmış gibi yapıyoruz

Bir led’i yaktık ama neticede ve dört limondan 3,50 volt elektrik elde edilir..

Alıntıdır

PAYLAŞ

Yazar : Misafir

Mesela evde yemek öğütme makinası yaptım ben

Yazar : pepe çevrimdışı

Evde bir şeyler icat etmeye başlarsak artık bizi kimse tutamazEvde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri

o zaman bıse de sole de bıısde yapalım

en üstteki icadın yapımını yazmamışlar çok güzel bi icatmış Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri Evde Yapılabilecek Basit İcatlar Ve Yapılış Örnekleri

Yazar : Elma çevrimdışı

Haydi ne duruyoruz o halde bir şeyler icad etmek gerek

Yazar : özel üye

bence çoook güzel değiller

ARKADAŞLAR BEN NİĞDE'DEN HASAN TEMUR bence icat ypmak çok kolay ben karıştırıcı yaptım eğer sizde yapmak isterseni

AŞAMLAR

1-KUMANDALI ARABANIN MOTORU(KABLOLU KUMANDALININ)
    2-1.5 LİK PİL
    3-UCUNADA DONDURMA ÇIBUĞUNU BANTLA VE MOTORU ÇALIŞTIR

off ya bana uygun bişey yok ki :'(

Ne yapabiliriz icad olarak.?

• Bu konuyu beğendiniz mi?

Güncel Beğeni

Değerlendirme: Toplam 3 oy almıştır, ortalama Değerlendirmesi 3.67 puandır.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Vücuttaki Görme Organı Nedir ?

Resim Yükle

icat örnekleri ilkokul icatları ilköğretim icat örnekleri basit ilkokul icatları evde yapılabilecek icatlar basit icatlar yapılabilecek icatlar evde yapılabilecek basit icatlar ilköğretim basit icatlar basit icatlar ve yapılışları meşrubat dökme aleti yapılışı kolay icatlar ilkokul basit icatlar icat örnekleri ve yapılışı icatlar

Gizlilik Bildirimi © 2013 yasambu.com All rights reserved.

Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz