Zayıflatan ve Tok Tutan Baharatlar

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

Yemeklerimizde kullandığımız baharatlar sayesinde zayıfladığımızı ve uzun süre tok kalabildiğimizi biliyor muydunuz? İşte baharatların gücü:

*Kimyon: Birçok yemekte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Adeta mutfağınızın olmazsa olmazı olmalıdır ki zayıflamada da etki göstersin.

*Kırmızı biber tüketimi ile metabolizmanızı hızlandırabilir; kabızlığınıza çözüm bulabilirsiniz. Ama hemoroid sorununuz varsa dikkatli olmalısınız.

*Tarçın ile vücudunuzun şekere olan ihtiyacınızı azaltabilirsiniz. Çubuk tarçın ve karanfili kaynatıp içtiğiniz zaman tatlı ihtiyacınızda körelme oluştuğunu göreceksiniz.

baharatlar.jpg

*Güzel kokusu ve et yemeklerinin vazgeçilmezi olan kekik mideyi rahatlatıp gaz oluşumunu engeller. Yemeklerden sonra bir kahve fincanı kekik suyu tüketirseniz sindirim kolaylaştırıcı ve kan yağlarını azaltıcı etkisi ile bilinmektedir.

*Karanfili sade olarak çiğnediğiniz zaman şeker ihtiyacınız azaldığı gibi ağız kokusu probleminizde otomatik olarak son bulur.

*Karabiber tüketimi ile vücut direncini arttırabilirsiniz.

*Zerdeçal iştah kesici ve metabolizma hızlandırıcı olarak size zayıflama konusunda yardımcı olacaktır.

*Kolestrolü azaltıcı, bağışıklık sistemini güçlendirici, mide ve bağırsak dostu olan zencefil de olmazsa olmazlarımız arasında yer almaktadır.

2. Murat

Murat Yönetici

Bugün çorbaya, karabiber, pul biber, kekik ve kimyon dökerek baharatlar ile tuz ihtiyacımı dindirdim tavsiye ederim.

3. elnur

elnur Yeni Üye

Bol baharatlı bir çorba olmuş ben de baharat tüketmeyi seviyorum ve diyetteyim. Mutlaka deneyeceğim.

4. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Baharatsız yemeğin tadı olmaz, tuzdan uzak durmak diyet için en önemli etkenlerdendir. Tuz yemiyoruz.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş