Zayıflatan Baharat Karışımlarından Bir Demet

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

1. elnur

elnur Yeni Üye

Sıkı bir diyet programı uygulayarak fazla kilolarınızdan kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde sizler için vereceğim çok basit baharat karışımları ile kısa zamanda sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinebilirsiniz.

Canınız çok tatlı istediği anlarda elma üzerine tarçın ekerek tatlı ihtiyacınızı karşılayabilir.; tatlı krizlerinizin önüne geçebilirsiniz.

Tok kalmak istiyorsanız bir avuç haşlanmış nohut üzerine biraz kimyon serpin; hem uzun süre tok kalın hem de kimyon sayesinde gaz probleminizden kurtulun.

Metabolizmanızı hızlandırmak için ayranınıza kekik suyu eklemesinde bulunabilirsiniz.

481909021-thinkstock-baharat-kimyon-kirmizi-biber-karabiber-defne-mkl.jpg

Şişkinliğinizi azaltmak istiyorsanız ananasa karanfil ekleyebilirsiniz. Ananasın metabolizma hızlandırıcı ve vücut ödemini azaltıcı etkisinden yararlanmanızın yanı sıra karanfil ile adet dönemi şişkinliğinizin önüne geçebilirsiniz.

Tok tutan baharat karışımı:
    1 yemek kaşığı toz zencefil, 1 yemek kaşığı toz zerdeçal, 1 yemek kaşığı kırmızı biber, 1 yemek kaşığı karabiber, 1 yemek kaşığı kekik, 1 yemek kaşığı kuru nane, 1 yemek kaşığı kimyonu karıştırın. Bu karışımı sebze yemekleri ve et yemeklerinde kullanarak uzun süre tok kalabilirsiniz.

2. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Dejavu oldum sanırım ben buna yorum yazmıştım ne oldu :)

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş