Yurt Dışında Okumak İsteyenler

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

1. ender

ender Yeni Üye

Türkiye'deki üniversitelerden herhangi birine yerleşemeyen ve senelerce üniversite sınavına girmek için mücadele veren öğrenciler bir yerden sonra pes etmekte ve çareyi yurt dışı üniversitelerden birine girmekte bulmaktadırlar. Siz de yurt dışında üniversite okuyabilirim, ekonomik gücüm yerimde Türkiye'deki sınavlarda başarısız olsam da sorun değil diyorsanız artık bunu bir sorun haline getirin derim. Çünkü yönetmelikte yapılan değişiklik gereği artık yurt dışı üniversitelerden birine yerleşmek içinde artık bazı şartlar aranıyor.

Yurt dışı üniversitelerden herhangi birine kabul şartları:

*ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS’ye girmiş olmalısınız.

*Tıp doktorluğu alanındaki sıralamada ilk 40 bin, hukuk alanında ise ilk 150 bin içinde yer almalısınız.
    yurtdisi-egitim-almak.jpg
    *ÖSYS Kılavuzunda yer alan tıp ve hukuk dışındaki diğer alanlarda en az, Türkiye’deki yükseköğretim kurumları bünyesindeki programlara yerleşen en son öğrencinin almış olduğu puanı almak zorundasınız.

*ÖSYS Kılavuzunda yer almayan alanlarda eğitim alacakların ise ön lisans programları için herhangi bir puan türünde en az 140,

*Lisans programları için herhangi bir puan türünde en az 180 puan almaları gerekmektedir.

2. Sabır

Sabır Admin Yetkili Kişi

Başarılı olan kişi açıkta kalmaz elbet birisi kapar ve eğitimini tamamlar. Burada önemli olan bu zekayı kötülerin kullanmaması.

3. Venom

Venom Bölüm Yöneticisi

Turkiyede bu isler cok zor dönuyor benim görup ögrendigim kadariyla.

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş